Login

Profesionālie jaunumi

Baltijas dabas tūrisma konferenceUzņēmējdarbība Natura 2000 teritorijās aptaujas anketa

No 7.oktobra līdz 10.janvārim veicām anketēšanu par uzņēmējdarbību Natura 2000 teritorijās. Kopumā uz anketā uzdotajiem jautājumiem atbildējuši 178 respondenti. Veicot elektronisko izlozi, esam noteikuši 3 balvu - 1/2 daļas bezmaksas reklāma katalogā "Atpūta laukos 2011 - 2012" - ieguvējus. Bezmaksas reklāmu laimējuši 3 viesu nami - Piejūras nams, Laimes ligzda un Stērstītes.

Latvijas Botāniskais ceļvedis. Sugu noteicējs

Izdots jauns ceļvedis - "Latvijas Botāniskais ceļvedis. Sugu noteicējs" ar kura palīdzību ikviens varēs saskatīt tās augu un sēņu sugas, kas atrodas mums visapkārt. Ceļvedis veidots vienkāršs un saprotams ikvienam lasītājam, ar dažādiem interesantiem stāstiem, teikām un ticējumiem, kā arī būs praktisks līdzņemšanai sava mazā formāta dēļ.

Vairāk informāciju par to, kas iekļauts ceļvedī lasiet šeit.
Life Natura2000 Finansēts ar Eiropas Komisijas Life programmas finansiālu atbalstu POLPROP–NATURA (LIFE07 ENV/LV/000981)
VIDM LR Vides ministrija


Informācijas atjaunošana un reklāma katalogā "Atpūta laukos 2011 - 2012"

Esam izsūtījuši ikgadējās infrormācijas atjaunošanas anketas un cenu lapas, kā arī informāciju par reklāmas iespējām katalogā "Atpūta laukos 2011 - 2012". Vairāk informāciju par reklāmas iespējām un izmaksām skatiet šeit.


Paplašina atbalsta saņēmēju loku tūrisma aktivitāšu veicināšanai

16. novembrī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādāto Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam „Tūrisma aktivitāšu veicināšana””.
Jaunā atbalsta saņemšanas kārtība paplašina pasākuma īstenošanas vietu teritoriju, kā arī precizē un papildina pasākumā atbalstāmās aktivitātes. Lai atvieglotu atbalsta pretendentam atbalsta saņemšanas kārtību, jaunie nosacījumi paredz, ka tiek samazināts LAD iesniedzamo dokumentu skaits. Vairāk par izmaiņām - LAD prezentācija par atbalsta iespējām tūrisma nozarē (pdf).

Lauku ceļotājs izdod e-avīzi


"Lauku ceļotājs" izdod e-avīzi , lai uzskatāmi un koncentrēti Jums pavēstītu, ko Lauku ceļotājs dara ikdienā, ko esam paveikuši un kādi mums vēl mērķi sasniedzami. Avīzē vairāk lasiet par nozares aktualitātēm, jauniem produktiem un citu lauku tūrisma saimnieku pieredzi.

Vairāk par avīzi lasiet šeit

 

Noteikumi par mikrouzņēmuma nodokļa deklarāciju

Valsts ieņēmuma dienesta precizēto informatīvo materiālu "Par Ministru kabineta 2010.gada 31.noteikumiem Nr. 819 "Noteikumi par mikrouzņēmumu nodokļa deklarāciju un tās aizpildīšanas kārtību" skatiet šeit. Informāciju par Mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanu skatiet šeit.

Jauna velokarte Baltijas apceļotājiem


Jaunā velokarte pieejama jau no 22.septembra! Tajā iekļauti 14 velomaršruti, kas ved caur nacionālajiem parkiem - skaistākajām dabas teritorijām Baltijā. Maršruti piedāvā apceļot gan katru Baltijas valsti atsevišķi, gan apvienot vienā ceļojumā vismaz divas no tām.

Karte domāta gan Latvijas ceļotājiem, gan ārvalstniekiem - izdota latviešu un angļu valodās (vēlāk būs pieejama arī vācu valodā).


Preses ziņu lasiet šeit.

 EEA logo NOR logoFinansēts ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu granta palīdzību no Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas

Zaļā sertifikāta jaunumi

Š.g. 7.septembrī Vides ministrijā notika Latvijas tūrisma mītņu nacionālā ekosertifikāta Zaļais sertifikāts novērtējuma komisijas sēde, kuru vadīja ministrs Raimonds Vējonis un kurā tika izskatīta 25 pretendentu atbilstība Zaļā sertifikāta (ZS) kritērijiem. ZS tika pagarināts brīvdienu mājām „Dālderi”, „Vējavas”, „Ogrēni”, „Ezersēta”, „Ezerklabi”, „Upeslejas” viesu mājām „Korķi”, „Rancho Randevu”, „Turbas”, „Pilsētnieki”, „Pītagi”, „SPA hotel Usma”, „Mežinieku mājas”  un lauku mājām „Mačkalni”, „Kastaņas”, „Jaun-Ieviņas”, „Mūrnieki”, „Pagalmiņi”, „Zemeņu Krastiņi”, „Saulgoži”, „Kalauzu dzirnavas” un kempingam „Usmas kempings un SPA viesnīca”. No jauna ZS ieguva tūrisma un rekreācijas centri „Spāre” un „Ezernieki”, un brīvdienu māja „Zāgkalni” – visās jaunajās Zaļi sertificētajās vietās noteikti ieradīsies pats Vides ministrs, lai pasniegtu šos sertifikātus personīgi un apskatītu saimniecības, kā to viņš ir darījis katru gadu, atbalstot Zaļā sertifikāta ideju kopš tā ieviešanas 2001.gadā.
Lai Zaļo sertifikātu padarītu nacionālāku un tuvāku lauku idejai, komisija nolēma precizēt un papildināt Latvijas lauku tūrisma mītņu nacionālā ekomarķējuma Zaļais sertifikāts atbilstības kritērijus. Turpmāk, lai tūrisma mītne saņemtu ZS, jābūt izpildītiem visiem obligātajiem kritērijiem un izvēles un ideālo kritēriju jomā saņemtam minimālajam punktu skaitam - 19 punkti (bija 14). Papildus jau esošajiem kritērijiem, turpmāk arī tiks vērtēts kā sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem un amatniekiem tiek saglabātas kultūrvēsturiskās vērtības (t.sk. tradicionālie un reģionālie ēdieni, receptes), tautas tradīcijas un paražu mantojums. ZS kritērijus, to skaidrojumu un piešķiršanas kārtību skatieties www.eko.celotajs.lv  sadaļā „Zaļā sertifikāta” dokumenti.
Ja vēlaties pieteikties Zaļā sertifikāta saņemšanai vai pagarināt Jūsu saimniecības Zaļā sertifikāta termiņu, sūtiet pieteikuma formu Latvijas Lauku tūrisma asociācijai "Lauku ceļotājs" uz e-pastu: lauku@celotajs.lv (tālr. 67617600) vai komisijas sekretariātam Vides ministrijā (Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, e-pasts: dagnija.daudzvarde@vidm.gov.lv.)

Mikrouzņēmuma nodoklis

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sagatavoto informāciju par Mikrouzņēmuma nodokli skatiet šeit.


Grāmatvedības kārtošana vienkāršā ieraksta sistēmā

VID sagatavoto metodisko materiālu, kas noderēs grāmatvedības kārtošanai vienkāršā ieraksta sistēmā skatiet šeit. Paraugu saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnālā atradīsiet šeit.

Makšķerēšanas noteikumi tagad pieejami arī angļu un krievu valodās

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi oficiālus MK 2009. gada 22. decembra noteikumu Nr. 1498 „Makšķerēšanas noteikumi” tulkojumus angļu un krievu valodās. Tulkojumi sagatavoti, lai padarītu informāciju par makšķerēšanu regulējošām tiesību normām pieejamāku Latvijas Republikas iedzīvotājiem un tās viesiem. Makšķerēšanas noteikumi pieejami šeit.

Izmaiņas MK noteikumos

Informatīvo materiālu "Par grozījumiem Ministru kabineta 2007.gada 2.maija noteikumos Nr.282 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība" skatiet šeit.

Slīteres ceļotāju diena

Š.g. 9. jūnijā notika Slīteres ceļotāju diena, to apmeklēja ap 600 ceļotāju. Informāciju par pasākumu skatiet www.celotajs.lv/sliteresdiena.lv.

Izmaiņas Tūrisma likumā

Ar 2010.gada 14.jūniju stājas spēkā izmaiņas Tūrisma likumā. Likumu iespējams apskatīt šeit.

Nozares jaunumi

Esam sagatavojuši ziņas par tūrisma nozares aktualitātēm - jaunumiem likumdošanā, drīzumā pieejamo finansējumu programmā "Tūrisma aktivitāšu veicināšana", kā arī LC izstrādātajiem produktiem.
Ziņas elektroniskā formātā skatiet šeit.

Jaunumu arhīvs