Pieslēgties

Labsajūtas tūrisms - Daba veselībai

Piedāvājums ir ļoti plašs un dažāds - var iekļaut dabas terapiju un stresa pārvaldības programmas, miera un klusuma prakses, jogu, meditācijas, pašizziņas nometnes, dabas velšu, īpaši zāļu tēju izzināšanas nodarbības. Nodarbībām pievienoto vērtību dod lauku vide un laukos pieejamie veselīgie, svaigie pārtikas produkti, gaiss, ūdeņi, mežs. Piedāvājumos var tikt iekļautas arī veselības terapijas saskarsmē ar dzīvniekiem, piemēram, zirgiem vai suņiem.

Labsajūtas piedāvājumu skatiet pa katras vietas specializācijas informācijas.

Pārskats Detaļas
N/A
Latvija
no 60 EUR / nakts

Zirgu sēta KLAJUMI

"Klajumus" ieskauj Daugavas Loku dabas parka gleznainā apkārtne. Viesiem tiek piedāvāta nakšņošana trīs mājiņās. Viesiem ir pieejamas izjādes ar zirgiem. Atrodas 2 kilometru attālumā no Kaplavas un 5 kilometru attālumā no Latvijas - Baltkrievijas robežas. Krāslavas pilsēta ir 10 kilometru attālumā.

Klajumu brīvdienu namiņš – 9 vietas. Mājas jumta stāvā ir guļamzona, savukārt pirmajā stāvā ir virtuve ar kamīnu, trauki un citi piederumi ēdiena gatavošanai un ēšanai, zāļu tēja un dabīgā kafija, ledusskapis, radio un CD atskaņotājs, duša un pirts. Blakus ir sausā tualete. 

Klajumu Ķemeru brīvdienu māja. Skaista koka guļbūve ar ļoti skaistu interjeru, virtuvi, guļamistabu, labierīcībām.

Klajumu Ganiņu brīvdienu namiņš. Trīs istabas, virtuve, labierīcības. Namiņš piemērots arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Kopš 2018. gada renovētajā ēkā darbību uzsāka "Klajumu ķēķis", kur, pēc iepriekšēja pasūtījuma, var nogaršot Latgales kulinārā mantojuma ēdienus.

Organizē harmoniskas, ainaviskas izjādes un pārgājienus pa Daugavas lokiem un pie Baltkrievijas robežas ar rūpīgi sagatavotiem, zirgiem. Ar “Klajumu” zirgiem var jāt arī bez pieredzes. Piedāvā reidterapiju, relaksāciju un vingrošanu zirga mugurā. 

Aktīvā atpūta   Izjādes   Klusums un miers   Daba veselībai   Viesi9   Guļamistabas3   Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Burziņi

Viesu nams "Burziņi" atrodas netālu no Kuldīgas. Tā ir vieta, kur baudīt nesteidzīgu atpūtu romantiskā namiņā ar nakšņošanas iespējām. Viesu rīcībā ir viss namiņš ar divām istabām, kurā nakšņot var līdz četriem cilvēkiem.  Namiņš ir aprīkots ar nelielu virtuvi un visu nepieciešamo ēst pagatavošanai.  Pie namiņa ir dīķis, kurā var baudīt ūdens priekus, kā arī dīķī dzīvo karpas. Saimnieki piedāvā Eco SPA pirts rituālus ar dažādām augu procedūrām profesionāla pirtnieka vadībā.

Makšķerēšana   Daba veselībai   SPA laukos   Pirts procedūras   Viesi2   Guļamistabas2   Attālums no valsts galvaspilsētas161   Sezona1-12  
N/A
Latvija
no 40 EUR / DBL

Valguma pasaule

Atpūtas komplekss netālu no Smārdes, pie Valguma ezera, visapkārt mežs. Numuri viesnīcas ēkā, svinību zāles un semināru telpas ar aprīkojumu. Ir interneta pieslēgums. Lauku pirts ar bērza slotām un ūdens kublu brīvā dabā.

Piedāvājam gardu, veselīgu ēdienu (tiecoties aizvien vairāk izmantot Latvijā ražotus produktus), iespējas daudzveidīgām fiziskām aktivitātēm, pastaigām dabā un labu miegu viesnīcas numuros (gultas izvietotas pēc āderu speciālista norādījumiem).

Slēpošana   Aktīvā atpūta   SPA laukos   Daba veselībai   Makšķerēšana   Laivošana   Semināri   Svinības   Viesi64 (26)   Guļamistabas25   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Iespējams pasūtīt maltītes Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Interneta pieslēgums
N/A
Latvija

Ģinas

"Ģinas" atrodas Saldus novada Nīgrandes pagastā.  Saimniecībā ražo gaļu un audzē dārzeņus. Interesenti var doties ekskursijā un iegādāties saražoto saimniecības produkciju. Iespējams izbaudīt masāžu un ieiet pirtī. 

Pirts procedūras   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemturi

Piemājas bioloģiskā saimniecība Zemturi atrodas 30 min braucienā no Kuldīgas. Saimniecībā pamatā nodarbojas ar šķirnes truškopību un ir veidota kā vieta, kur bērni var apskatīt, iepazīt trušus, putnus un citus mājdzīvniekus.  Saimnieki ir izveidojuši divas tematiskas takas, viena - mājdzivnieku un mājputnu taka un otra dižkoku un puķu taka. Pirts mīļotājiem pieejama veselības pirtiņa  un iespēja makšķerēt. Tiek piedāvāta arī nakšņošana ģimenei vai nelielai draugu grupai. Ekskursijas lieliem un maziem, visiem kam tuvi Latvijas lauki un daba.

Labsajūtas tūrisms   Daba veselībai   Ar kājām   Bērniem un jauniešiem   Makšķerēšana   Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas169   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Untumi"

"Untumos" uztur un atjauno zirgu ganāmpulku, kā arī iegādājas zirgus, kuri atbilst vēsturiski veidotās Latvijas zirgu šķirnes prasībām. Te var iegūt jāšanas iemaņas instruktora pavadībā ierobežotās platībās un apvidū. Vasarās piedāvā vizināšanos ratos, ziemā – pajūgā. Zirgus izmanto kāzās u.c. svinīgos pasākumos.

Piedāvājumā reiterapija un vingrošana uz zirga. Zirgs veselībai, skaistai stājai, elastīgam mugurkaulam un dvēseles priekam.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Izjādes   Labsajūtas tūrisms   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas235   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Birzī

Piedāvā produkcijas degustāciju un ekskursiju dzirkstošo bērzu sulu ražotnē.

Garšīgas sulas ir svaigas, un, lai tās saglabātu ilgstoši atspirdzinošas un vērtīgas, daudzu gadu laikā ir izstrādātas jaunas receptes. Atsakoties no tradicionālajām garšvielām, dzērienam pievienoja piparmētras, kas sulu padarīja atspirdzinošu, ilgstoši svaigu ar patīkamu aromātu. SIA Kainaiži sulu ražošanu uzsāka 2010. gadā.
Nosaukums BIRZĪ dots tāpēc, ka tas tas asociējas ar latvisko tradīciju, ar svaigumu un veselību, ko saņemat, dzerot sulas.

Smiltenes novada Brantu pagasta "Kainaižos" ir plašas ražošanas telpas ar pagrabu, kur tiek izgatavotas un glabātas dzirkstošās bērzu sulas. Viena telpa ir paredzēta arī apmeklētājiem, kuriem stásta par ražošanas procesu (video projekcijas, bildes - materiāli no pavasara tecināšanas), iespéjams nogaršot bērzu sulas no svaigām līdz dzirkstošām ar dažādām garšām. Šobrīd ražo dzērienu ar 5 garšām - ar piparmētru, ar upeņu pumpuru, ar citronu, ar apelsīnu, ar karkadē un krustnagliņas garšu. Tāpat arī būs iespēja nogaršot unikālo bērzu sulas sīrupu, kura iegūšana ir ilgstošs un ietilpīgs process. Birzī produkcija ir bioloģiski sertificēta. Visu Birzī produkciju ir iespējams iegādāties.

Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas126   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

"Kalniņi"

Piemājas saimniecībā "Kalniņi" ir izbūvēts Bišu namiņš, - neliela koka ēka, kurā ieejot var izjust bišu klātbūtni. Stropi  ar septiņām bišu saimēm ir iebūvēti mājas sānos, bet ēkas iekšpusē tie ir izveidoti kā divas gultasvietas vai sēdvietas. Aplūkojot ēku no ārpuses var redzēt sānos bišu skrejas un arī pašas bites.
Papildus piedāvā arī dažādu veidu bišu produkciju -  medu, bišu maizi, skaistas un aromātiskas vaska sveces. Var nodegustēt biškopības produktus un baudīt siltu tēju. Ģimenes ar bērniem iesaista izzinošās meistarklasēs, apgūstot vaska sveču liešanas tehniku un bišu ikdienas darba ritējumu.

Kopš 2018.gada vasaras apmeklētājiem pieejama saimniecības Amatu māja. Amatu mājā apmeklētājiem tiek  piedāvātas  dažādas aktivitātes, kā piemēram, gleznot ar vaska krītiņiem (enkaustika), darināt (līdzi ņemamu) koka suvenīrus ar rakstu zīmju iededzināšanu, liet un tīt vaska sveces u.c.

Amatu māja piedāvā dažādas  programmas pieaugušajiem, bērniem, jauniešiem un jaunlaulātajiem.

Amatu mājas stendā var iegādāties piedāvāto produkciju- dažādu ziedu medus, ziedputekšņi, bišu maize, propoliss, šūnu medus, vaska sveces .

Daba veselībai   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas267   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Veselības augu brīvdabas ekspozīcija ''Avotiņi''

Saimniecībā iepazīstama Vidzemē plašākā ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija – ~ 300 sugu un šķirņu. Ekskursijas laikā var uzzināt daudz jauna par augu izmantošanas iespējām pārtikā un cilvēka veselības atjaunošanā. Veselības augu ekspozīcija, lekcijas par veselīgu dzīvesveidu, zaļo kokteiļu degustācijas grupām, pulverizētu veselības augu salikumi (24 veidi), laivu un ūdens velosipēdu noma.

Jebkurš veselīga dzīvesveida piekritējs var uzzināt fitoterapijas noslēpumu: pats iemācīties sasiet visplašākā spektra zaru-zāļu-ziedu pirtsslotiņas, izgatavot aromātiskos miega spilventiņus, "drogu vannas", dziednieciskās tējas vai augu pulverizētos uztura bagātinātājus kā arī degustēt "zaļos" kokteiļus.

Botāniskā   Skaisti skati   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība CĒRPI

Viens no pirtnieku autoritātēm un skolotājiem Ziedonis Kārkliņš rituālos izmanto daudzu dažādu pirts slotu enerģētisko iedarbību, vienā pirts reizē tiek izmantotas 12 un vairāk dažādu augu slotas, dabiskā kosmētika un dabas materiāli (māls, dzintars, dūņas, akmeņi u.c). Pirtnieks pielieto senās Baltu enerģētiskās zīmes. 

Piedāvājumā: apmācības par ārstniecības augiem, Baltu zīmēm, reiki.

Piedāvā:

-  dziedniecības pakalpojumus veselības atgūšanai;

-  iepazīšanos ar ārstniecības augiem un to izmantošanu;

-  izglītojošas programmas par veselības uzturēšanu un atgūšanu;

-  apmācības sevis attīstīšanai;

-   relaksāciju dabā.

Pirts procedūras   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas54   Sezona5-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība "Lejas Kāķupi"

Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvā zāļu tēju iegādi un degustāciju, to lieliski apvienojot ar dziedniecisko pirti.

Farmaceite saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvā zāļu tēju iegādi un degustāciju, ļauj cilvēkiem saprast, kuri ir viņu augi. Apmācības par veselīgu dzīvesveidu un augu pielietojumu.

Daba veselībai   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lauku tējas

Saimniece turpina mūsu senču zināšanu pielietojumu mūsdienās, vācot tējas un gatavojot tās pēc senām (izmantojot fermentāciju - sutināšanu) metodēm. Piedāvā izzinošas ekskursijas dabā un tēju (Klasiskā, Annas, Lauku u.c.) iegādi.

Saimniecība atrodas bioloģiski daudzveidīgā dabas teritorijā. Saimniece ved ekskursijā pa apkārtnes pļavām
un iepazīstina ar augiem, ar to vākšanas, kaltēšanas un tēju maisījumu gatavošanas noslēpumiem, piedāvā degustēt tējas. Saimniecībā ražo tējas pēc senas metodes.
 

Daba veselībai   Botāniskā   Attālums no valsts galvaspilsētas94   Sezona6-10   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Saimniecība "Silkalni"

«Silkalnos» apmeklētāji var iepazīties ar visdažādākajiem pļavās, tīrumos un dārzos, mežos un purvos, pagalmos un puķudobēs augošiem ārstniecības augiem, kā arī to lietojumu veselības uzturēšanā. Ekskursiju laikā saimniece iepazīstina ar ārstniecības augiem, to audzēšanas, vākšanas, kaltēšanas un tēju maisījumu, sīrupu, izvilkumu gatavošanas noslēpumiem. Tūristi saimniecībā var degustēt un iegādāties ārstniecības augu tējas. Īpaši piesakot, saimnieks interesentiem parāda un pastāsta par dabas enerģijām - āderēm un akmeņu spēku.

Apmeklētāji var iepazīties ar visdažādākajiem ārstniecības augiem dārzā un apkārtnē, kā arī to pielietošanu veselības uzturēšanā. Saimniece iepazīstina ar to audzēšanas, vākšanas, kaltēšanas un tēju maisījumu, sīrupu, izvilkumu gatavošanas noslēpumiem, piedāvā degustēt tējas. 

Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas99   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ozoliņi"

Ražo ekoloģiskas tējas. Zīmols "Lauku tēja" jau vairāk kā 17 gadus ir atradis stabilu vietu veikalu plauktos. Ar gados sakrātām zināšanās par zāļu tējām, labprāt dalās, vadot seminārus un organizējot tēju darbnīcas. Saimniecība atrodas meža ieskautā vietā, apkārt neskaitāmi simtgadīgi ozoli un bioloģiski vērtīgas paļavas, kurās var atrast līdz 50 augus vienā kvadrātmetrā.

Skaisti skati   Botāniskā   Daba veselībai   Sezona6-8   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Brīvdienu māja “Veselības sala”

Brīvdienu māja “Sala” un pirts pie Vertukšnes ezera piedāvā nakšņošanu un pakalpojumus, kas vērsti uz veselīga dzīves veida praktizēšanu. Organisma attīrīšanas, svara samazināšanas kūres, dziedinošā gaismošana Bioptron pro 1.

Piedāvājumā: iekārtota vasaras mājiņa, brīvdienu māja ar melno pirti un pirts rituāli, masāžas, velosipēdi un velo maršruti, svaigēšanas meistarklases, sēņošana, ogošana.

Tiek piedāvātas nodarbības un pakalpojumi, kas vērsti uz veselīga dzīves veida praktizēšanu. Organisma attīrīšanas, svara samazināšanas kūres, krāsu terapija jeb dziedinošā gaismošana Bioptron pro 1. 

Daba veselībai   Pirts procedūras   Viesi4 (6)   Guļamistabas2 (1)   Attālums no valsts galvaspilsētas256   Sezona6-9  
N/A
Latvija

Vides un veselības saimniecība "Upmaļi"

Dziedinošie Dārzi ir daļa no 125 ha lielās bioloģiskās saimniecības Upmaļi. Šeit jau ceturtajā paaudzē saimnieko Bergmaņu ģimene. Patreizējie saimnieki  Māra un Dainis Bergmaņi, kopā ar ģimeni,  cenšas saglabāt senās, vēl 30. gados  stādītās retās augļu koku un krūmu šķirnes vecajā dārza daļā. Līdzās senajiem kokiem šeit  izveidoti arī  īpašu dziedinošo koku,  retu  augļu koku ( plūškoki, valrieksti, ēdamās kastaņas, zīdkoki, u.c)  un ārstniecības augu dārzi  vairāk kā 12 ha platībā. Saimnieku teju  30 gadus ilgā pieredze dabas dziedniecībā, arī  Ajūrvēdas  tradīcijās, ir ļāvusi izveidot  oriģinālus  AnnA Bergmans zīmola produktus- augu ziedes, balzāmus un krēmus,  zāļu tējas, eļļas u.c. Aizraujošā un darbīgā ekskursijā  skaistajos dārzos un Zāļu namā, kopā ar zāļu sievu Māru,  ikvienam viesim ir iespēja gan atpūsties, gan, ļoti iespējams,  izprast – kurš no Dabas brīnumiem var mani darīt veselāku un laimīgāku.

Tēju dārzu vidū iekārtots Sarunu Dārzs, kurā saimniece māca saprast un izjust augus, to lietošanu – tējās, zāļu spilvenos, vannās un kosmētikā.

Piedāvājumā: ārstniecības augu dārzi, kolekcija, semināru telpa, dabīgā kosmētika, tēju degustācija.

Vēsturiskie dārzi   Daba veselībai   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka