Pirmo gadu Latvijas sidri piedalās konkursā "Latvijas gada vīns"

16.07.2021

Konkurss "Latvijas Gada vīns" tiek organizēts, lai vīnmīļiem atvieglotu dzīvi, piedāvājot orientieri plašajā pasaules vīnu klāstā Latvijā. Konkurss jau septīto gadu pēc kārtas noskaidroja labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, kā arī pirmoreiz konkursa vēsturē - labākos Latvijā un Baltijā radītos sidrus, liekot pamatus Baltic Cider Awards jeb Baltijas sidru konkursam. Kā jau ierasts, žūrijas darbu vadīja pasaules vīna autoritāte Maikls Šusters (Michael Schuster), žūrijā darbojās Baltijas un Eiropas vadošie vīnziņi, kā arī žūrijas darbā šogad kā īpašais viesis iesaistījās viens no pasaules vadošajiem vīna žurnālistiem Endrjū Džefords (Andrew Jefford).


Projekta «Sidra ceļš» ietvaros, novērtējot vietējo sidru kategorijas izaugsmi, šogad pirmoreiz konkursa vēsturē žūrija pievērsās arī labāko Latvijā un Baltijā radīto dabīgo sidru vērtēšanai. Sidra ekspertu Fēliksa Neša (Lielbritānija) un Kaires Jakobsones (Igaunija) vadībā labākajiem Baltijas sidriem - trīs zelti, astoņi sudrabi un 29 bronzas. Baltijas sidru konkursa rezultāti www.balticcider.com.

"Sidra ceļa" partneru sidri, tikai prezentēti 2021. gada 15. jūlijā pasākumā «Randiņš ar vīnu» Vasaras Peronā atklājot Riga Wine & Champagne festivāla vasaras pasākumu sēriju.
Pasākuma ietvaros "Lauku ceļotājs" iepazīstināja ar "Kulinārā tūrisma produktu "Sidra ceļš"" un aicināja doties ciemos pie "Sidra ceļa" dalībniekiem visā Latvijā.


Skatīt citas ziņas ...