Informācija pakalpojumu sniedzējiem ārkārtas situācijā

11.10.2021

Esam saņēmuši skaidrojumu pakalpojumu sniedzējiem pēc MK 9. oktobra rīkojuma covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas stājas spēkā 11. oktobrī.

Informācijai pakalpojumu sniedzējiem (sabiedriskā ēdināšana, naktsmītnes, skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumi, ekskursijas, pasākumi, u.c.) varat sekot līdzi EM mājas lapā: https://www.em.gov.lv/lv/informacija-pakalpojumu-sniedzejiem.


Īsumā, zaļajā režīmā: Saimnieciskos pakalpojumus (arī ēdināšanas pakalpojumus) sniedz un saņem, kā arī pasākumus organizē un apmeklē tikai personas, kuras ir pilnībā vakcinētas vai pārslimojušas Covid-19 un spēj uzrādīt derīgu sadarbspējīgu sertifikātu, vienlaicīgi paredzot stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus pakalpojumu sniegšanai un pasākumu norisei epidemioloģiski drošā vidē, tai skaitā sejas masku lietošanu, distances ievērošanu, darba laika ierobežojumus, platības nosacījumus uz vienu personu, kopējā personu skaita ierobežojumus un pasākumu norisi tikai fiksētās sēdvietās. Ierobežojumi netiktu attiecināti tikai uz pakalpojumiem, kas ir vitāli nozīmīgi cilvēku sadzīvei vai ir saistīti ar cilvēku pamattiesību īstenošanu. 
(Jums kā pakalpojumu sniedzējam jābūt ar covid-19 sertifikātu un arī jūsu visiem.)

Zaļais režīms ar bērniem. Pilnībā Covid-19 vakcinētu vai pārslimojušu vecāku pavadībā pakalpojumus varēs apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam bez sadarbspējīga sertifikāta un bērni no 12 gadu vecuma ar sadarbspējīgu sertifikātu vai izglītības iestādē veiktu Coivd-19 testu, kas nav vecāks par 72 stundām.
 
Vakcinēti pakalpojumu sniedzēji drīkst uzņemt 1 cilvēku vai 1 mājsaimniecību bez sertifikātiem, bet tad pakalpojumu sniegšanas vietā (piem., viesu mājā, viesnīcā, restorānā, u.c.) nedrīkst būt citu viesu.

Skaidrojums par izmitināšanas pakalpojumu sniegšanu.


Skatīt citas ziņas ...