Iznācis Mežtakas DIENVIDU daļas ceļvedis

14.12.2021

Laba ziņa Mežtakas draugiem! Esam izdevuši Mežtakas DIENVIDU daļas ceļvedi, kas nozīmē, ka nu Mežtaka ir pilnībā pieejama un ejama visā tās garumā - no Tallinas Igaunijā, cauri Latvijai un Lietuvai līdz pat Polijas-Lietuvas robežai.

Ceļvedī ir iekļauta informācija par Mežtakas DIENVIDU daļu – maršruts no Polijas–Lietuvas robežas (Lazdijai) cauri Lietuvai un Latvijas Kurzemes daļai līdz Rīgai. Maršruta dienvidu daļas garums ir 1088 km, t.sk. Lietuvā – 747 km un Latvijā – 341 km un tas ir sadalīts 52 vienas vai divu dienu, dažāda garuma posmos. Mežtakas maršruts ir marķēts dabā un ejams abos virzienos.


Katram posmam ceļvedī ir atzīmēts loģisks sākuma un beigu punkts, iekļauta shematiska karte, sniegta informācija par dienā veicamo km skaitu, aptuveno iešanas laiku, apskates objektiem un dažādu pakalpojumu pieejamību tuvākajā apkārtnē - par naktsmītnēm, tuvākajiem veikaliem un aptiekām, ēdināšanās vietām, sabiedrisko transportu, tūrisma informāciju. Katram posmam iekļauta arī praktiska informācija  par ceļa segumu, grūtības pakāpi, bīstamajām vietām, šķēršļiem un citi praktiski padomi, kā iziet Mežtaku.

Mežtakas posmu apraksti ļauj izvēlēties piemērotākās vietas brīvdienām dabā gan vieglu pastaigu cienītājiem vidē ar labi izveidotu infrastruktūru, piemēram, koka laipām, atpūtas vietām, gan arī tiem, kas vēlas izbaudīt neskartas un cilvēku maz apmeklētas dabas vietas.

Ejot Mežtaku, aicinām arī bagātināties zināšanās par dabu, tāpēc ceļvedī bez praktiskas informācijas par pašu pārgājiena maršrutu atrodama arī informācija par nacionālajiem parkiem, īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, upēm, ezeriem, dabas pieminekļiem, augu biotopiem, putniem un dzīvniekiem, klimatu, kā arī informācija par mežu daudzveidību Mežtakas maršrutā.

Ceļvedis elektroniskā formātā lejuplādējams: https://baltictrails.eu/en/forest/publications.
Iespiedmateriālā ceļvedis pieejams ierobežotā daudzumā, tādēļ tiem, kas vēlas iegūt to iegūt savā īpašumā, jāseko Mežtakas Facebook informācijai – drīzumā sekos konkursi, kur ceļvedis būs viena no balvām.

Ceļvedi esam izdevuši latviešu, angļu, vācu un lietuviešu valodās. Elektroniski ceļvedis tuvākajā laikā būs pieejams arī krievu valodā.

Tiemamies Mežtakā!

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa. Starts: Polijas – Lietuvas robeža, 7 km dienvidos no Lazdiju (Lazdijai) pilsētas Lietuvā, finišs: Tallinas osta Igaunijā. Maršruts ir veicams abos virzienos, un Tallina var būt starta punkts. Kopējais garums: 2141 km, t.sk.: Lietuvā – 747 km, Latvijā – 674 km, Igaunijā – 720 km.


Skatīt citas ziņas ...