Izdots Jūrtakas DIENVIDU daļas ceļvedis

14.12.2021

Kopā ar Jūrtakas DIENVIDU daļas projekta partneriem esam izdevuši jauno ceļvedi - JŪRTAKAS DIENVIDU DAĻA – maršruts no Nidas un Rusnes Lietuvā, cauri Kurzemei līdz Rīgai, Latvijā.
Maršruta kopējais garums ir 661 km, t.sk. Lietuvā – 216 km, Latvijā – 445 km. Maršruts ir sadalīts # 33 vienas vai divu dienu posmos. Katram posmam ir loģisks sākuma un beigu punkts, un katru posmu var iziet kā atsevišķu maršrutu abos virzienos. Katram posmam ceļvedī ir detalizēts apraksts ar karti, kilometru skaitu, aptuveno iešanas ilgumu, grūtības pakāpi, šķēršļiem un bīstamajām vietām, ko apskatīt pa ceļam un dažādu pakalpojumu pieejamību tuvākajā apkārtnē - par naktsmītnēm, tuvākajiem veikaliem un aptiekām, ēdināšanās vietām, sabiedrisko transportu, tūrisma informāciju. Ceļvedī atrodama arī cita praktiska informācija, kas palīdzēs pārgājiena plānošanā un ceļā.


Maršrutā ir apskatāmi vairāk kā 260 dažādi dabas, vēstures un kultūras objekti un pieminekļi. Ejot Jūrtaku, aicinām arī bagātināties zināšanās par dabu, tāpēc ceļvedī bez praktiskas informācijas par pašu pārgājiena maršrutu atrodama arī informācija par dabas daudzveidību - klimatu, reljefu, jūras piekrasti, upītēm, piegulošajiem mežiem un kas jāņem vērā ejot Jūrtaku dažādos gadalaikos.

Ceļvedis pagaidām pieejams elektroniskā formātā un lejuplādējams Jūrtakas mājas lapā https://baltictrails.eu/coastal/publications.
To esam izdevuši latviešu, angļu, un lietuviešu valodās. Janvārī to plānots iespiest arī drukātā formātā.

Jūrtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa. Jūrtaka Lietuvā šķērso Kuršu kāpu Nacionālo parku un gar piekrastes kūrortiem Palangu un Šventoju aizstiepjas līdz Latvijas robežai. Jūrtakas otrs atzars Lietuvā sākas Rusnes salā un gar Kuršu jomas (līča) krastu ved līdz Klaipēdai.  Latvijā Jūrtaka ved gar Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krastu, šķērsojot Slīteres un Ķemeru Nacionālos parkus piekrastē, pa Vidzemes akmeņaino jūrmalu, un tālāko Vidzemes krastu. Igaunijā Jūrtaka virzās gar Pērnavas līci, apmet loku Matsalu līcim, šķērsojot Matsalu Nacionālo parku. Tālāk gar Somu līča pussalām izroboto krastu tā sasniedz Tallinu. Igaunijā Jūrtakai piekļaujas arī salas – Sāremā, Hījumā, Muhu, Vormsi, Osmusāre, Pakri salas un Naisāre.


Skatīt citas ziņas ...