Palīdzība Ukrainai - praktiska informācija

01.03.2022

Šajā ziņā apkopojam dažādu noderīgu informāciju par palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem.
Lūdzu, atveriet ziņu, lai iepazītos ar pilnu informāciju.


Uzņēmēju atbalsts bēgļiem ierodoties Latvijā:

Ukrainas iedzīvotājiem ierodoties Latvijā:

 • Ukrainas pilsoņi ierodoties Latvijā, šķērsojot Latvijas - Igaunijas vai Latvijas - Lietuvas robežas sazinās ar Valsts robežsardzi, zvanot uz diennakts tālruni:  +37167913569, +37167913568
 • Lai noskaidrotu vairāk par ilgtermiņa vīzu pieteikšanas un saņemšanas procedūru ir jāsazinās ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniekiem zvaniet uz: +37167209400 (pirmdien - ceturtdien 8:30-16:00 un piektdien 9:00-15:00).

Brīvprātīgo palīdzība Ukrainas cilvēkiem:

Lai koordinēti palīdzētu Ukrainai iesakām sazināties ar:

 • Kustību Gribu palīdzēt bēgļiem. Tā kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām un aktīviem Latvijas iedzīvotājiem šobrīd palīdz koordinēt atbalstu un palīdzības sniegšanu Ukrainas cilvēkiem, kuri varētu ierasties Latvijā
  Sazinieties ar Eviju (+371 28109349, Gribu palīdzēt bēgļiem kustības koordinātore, dibinātāja), ja jums ir zināmi cilvēki, kam nepieciešama palīdzība, t.sk. izmitinšāna Latvijā.
 • Brīvprātīgo kustību Viegli palīdzēt, kura sadarbojas ar pašvaldībām un organizācijām Ukrainā, apzinot nepieciešamības, un brīvprātīgie koordinē gan humāno kravu iekraušanu Latvijā, gan arī humānās palīdzības izdali Ukrainā vai, nepieciešamības gadījumā, pie Polijas–Ukrainas robežas:
  • Uzņēmumiem un citiem, kas var piedalīties liela apjoma humānās palīdzības kravas sagādei, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies. https://ej.uz/HumanaPalidzibaUkrainai
    
 • Sava novada pašvaldību - ļoti daudzas pašvaldības koordinē palīdzību sava novada ietvaros.

! Lūdzam neorganizēt palīdzību pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā. 


Naudas ziedojumi:


Bankas un finanšu iestādes, kuras ir gatavas atvērt maksājumu kontu Ukrainas bēgļiem: "SEB banka", "Swedbank", "Citadele banka", "Luminor", "Industra Bank", "Reģionālā Investīciju banka".


Psiholoģiskās palīdzības iespējas gan latvijas, gan Ukrainas iedzīvotājiem:

 • Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”, tel. nr. 116123 (24/7)

Skatīt citas ziņas ...