Pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu, aizvadītas “Mājas kafejnīcas dienas 2022"

23.09.2022

No jūlija līdz pat septembra vidum 496 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicināja viesos, lai padalītos ar senu ģimenes recepti, ļautu pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem un pamēģināt nebijušus garšu savienojumus “Mājas kafejnīcu dienās 2022”. Akcija valsts mērogā notika otro reizi, pulcējot lielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu un uzņemot 60 650 viesus 43 administratīvajās teritorijās.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Mājas kafejnīcu dienas tiek rīkotas jau no 2019. gada, bet kopš 2021. gada tās notiek visā Latvijā. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas administratīvajās teritorijās.


“Mājas kafejnīcu dienas ir kļuvušas par vasaras ceļotāju tradīciju un priecē, ka 57% apmeklētāju papildus mājas kafejnīcām apmeklēja arī tuvējos tūrisma objektus. 87% mājas kafejnīcu apmeklētāju atzīmē, ka plāno atgriezties reģionā, kurā apmeklējuši kafejnīcas,” par iniciatīvas ieguvumiem stāsta Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore. “Redzam, ka interese aug arī no potenciālo dalībnieku puses. 84% apmeklētāju atzinuši, ka labprāt izmēģinātu paši piedalīties mājas kafejnīcu dienās. Šī akcija ir labs katalizators savu iespēju izzināšanai, un mēs ceram, ka dalība mājas kafejnīcu dienās kādu no saimniekiem vai saimniecēm pamudinās uzsākt savu ēdināšanas uzņēmumu,” dalās I. Šīrava, uzsverot, ka ēdināšanas pakalpojumu daudzveidība sniedz būtiskas priekšrocības reģiona tūrisma nozares attīstībai.

Kafejnīcu apmeklētāji ne vien baudīja dažādas reģionu virtuves, bet arīdzan izzināja un iepazina Latviju caur piedāvātajām aktivitātēm, tūrisma objektiem un piedzīvojumiem apkaimēs.

“Mājas kafejnīcas ir kalpojušas ne vien par lielisku iespēju dalībniekiem atvērt savu māju durvis viesiem, bet arī aicināt apmeklētājus sarosīties un izzināt tādus Latvijas tūrisma objektus un vēl nezināmas vietas, kas iedvesmo un mudina atgriezties. Arī tepat pie mums, Latvijā, ir neskaitāmas elpu aizraujošas vietas, kas neviļus liek sajusties kā ārvalstīs. Vēlos teikt paldies visiem iniciatīvas dalībniekiem – jūsu ēdienkartes, daudzpusīgais kultūras baudījums un neizmērāmā viesmīlība ir pamats tam, ka mājas kafejnīcu dienas ir neatņemama Latvijas tūrisma izzināšanas sastāvdaļa un tradīcija,” uzsver Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente. Jāpiebilst, ka uz akcijas kvalitāti norāda tas, ka 66% mājas kafejnīcu viesu plānoja apmeklēt vairāk nekā vienu mājas kafejnīcu dienu.

“Mājas kafejnīcu dienās 2022” par improvizētu restorānu kļuva idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, apmeklētājiem tika piedāvāta arī plašāka kultūras programma.


Skatīt citas ziņas ...