Tūrisma piedāvājumu “Lauku dzīvesveids” novērtē tālo tirgu viesi

02.12.2022

Līdz ar šī gada beigām noslēdzas kopīgs Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas tūrisma projekts  “Lauku dzīvesveids”. Latvijas lauku tūrisma uzņēmēji izvērtē pieredzi, ieguvumus un turpmākās izredzes asociācijas “Lauku ceļotājs” rīkotajā seminārā 30. novembrī, viesnīcā “Zeit” Līgatnē.

Kas ir lauku dzīvesveida tūrisma piedāvājums
Šodien arvien populārāks kļūst uzskats, ka jebkuru valsti  pa īstam var iepazīt, nevis apmeklējot ierastās tūrisma vietas, bet gan satiekot vietējos cilvēkus. Piedāvājums “Lauku dzīvesveids” ļauj tūristiem iepazīt mūsdienu dzīvi un cilvēkus laukos, apmeklējot ārpilsētas tūrisma galamērķus ar spilgtu identitāti. Tā centrā ir saimnieka personība - viesiem ir iespēja iepazīt dzīvi mazpilsētās, lauku saimniecībās un uzņēmumos kopā ar vietējo cilvēku, vērojot ikdienas norises vai iesaistoties tajās visdažādākajās jomās, piemēram, dārza veidošana un kopšana, mūsdienu dizaina amatniecība, veselīga pārtika, inovatīvu produktu ražošana, arhitektūra un vide, zaļais dzīvesveids utt.


Baltijas un Skandināvijas valstis – vienots tūrisma galamērķis
Lai pārliecinošāk uzrunātu tālos tirgus, īpaši Āzijā, un izceltu lauku tūrisma vērtības, kopīgā projektā apvienojās Latvijas, Igaunijas, Dienvidsomijas, Ālandu salu un Zviedrijas rietumkrasta lauku tūrisma mārketinga organizācijas. Daudzi ceļotāji no Āzijas valstīm ierodas mūsu reģionā caur Somiju, un kopīga galamērķa izveidošana palīdz viņiem nokļūt ne tikai Rīgā un Tallinā, bet arī sasniegt laukus. Vienotā veidā aprakstīts piedāvājums, praktiska informācija par ceļošanu valstu iekšienē un starp tām, iespēja no viena avota uzzināt visu ceļojumam nepieciešamo informāciju un to saplānot, sniedz ērtības un uzticamību, kas svarīga gan individuāliem ceļotājiem, gan tūrisma kompānijām. 

Ar ko esam interesanti tālajiem tirgiem?
Pieredze rāda, ka Āzijas valstu tirgi ļoti atšķiras. Šobrīd lielāko interesi par mūsu lauku vērtībām jūtam no Japānas un Taizemes. Viņus saista viss autentiskais un patiesais – saikne ar dabu, zināšanas par savvaļas augiem un to pielietojumu, mākas un prasmes  - maizes cepšana, rakstaino cimdu adīšana, puzuru gatavošana, dabas skaistums, lauku vide. Vienlaikus, liels uzsvars likts uz drošību, stabilitāti un paredzamību. Diemžēl savu melno artavu labi iesāktajam mārketinga darbam pielika pandēmija. Japānā joprojām sabiedriskās vietās tiek izmantotas sejas maskas un, lai gan satikšanās tūrisma izstādēs un pasākumos ar pirms vairākiem gadiem iepazītajiem sadarbības partneriem ir sirsnīga un labvēlīga, ir jūtams, ka tālo ceļojumu tūrisms apgriezienus uzņem lēnām. 

Iepazīstinām ar “Lauku dzīvesveidu”
Šajā gadā “Lauku ceļotājs” ir izmantojis katru iespēju klātienē prezentēt lielisko “Lauku dzīvesveida” produktu – piedaloties tūrisma izstādē JATA Tourism EXPO Tokijā, Baltic Road Show tūrisma kontaktbiržas pasākumos Tokijā, Osakā un Nagojā, kur ar piedāvājumu iepazīstināja vairāk kā 200 tūrisma operatorus. “Lauku dzīvesveids” ir aizvests arī uz Singapūru un Taizemi, kuras daudz pieredzējušie ceļotāji vēlas iepazīt ko jaunu un īstu. Liels paldies par sadarbību un atbalstu mārketinga darbā jāsaka LIAA tūrisma departamentam, jo apvienojot spēkus, sasniedzams labāks rezultāts. Īpaša pateicība arī Latvijas vēstniecībai Japānā, kuras viesmīlīgajās telpās tiekam laipni uzņemti un atbalstīti, rīkojot seminārus Japānas tūroperatoriem. 
Projekta ietvaros novembra beigās esam sagaidījuši arī pirmās, pēc ilga laika, tūrisma profesionāļu un mediju grupas no Taizemes un Japānas. Viņiem programmā bija ietverta gan maizes cepšana pie Brantu muižas saimnieces Ilzes, “Birzī” bērzu sulas dzērienu baudīšana, gan Mazmežotnes muižas īpašās pusdienas, „Ķiploku pasaules” lauku labumu un pat ķiploku alus baudīšana, UNESCO sarakstā iekļautā “melnās” jeb dūmu pirts apmeklējums Igaunijā, iespēja uzzināt kā no piena tiek gatavots siers, viesošanās Igaunijas piena muzejā, savvaļas zvēru vērošana Igaunijā, Dienvidsomijā viesošanās vietējā ģimenē un kopīgas vakariņas, pazemes raktuvju un Somijas dabas iepazīšanu. Sirsnīgie atvadu vārdi par unikālo programmu un autentisko pieredzi liek ticēt, ka sadarbība turpināsies un Taizemes tūristi nokļūs arī Latvijas laukos.

Kur atrodams “Lauku dzīvesveids”
Protams, lauku dzīves baudījums domāts ne tikai tālu zemju ciemiņiem, bet arī Eiropas un tuvāko kaimiņvalstu, kā arī pašmāju pilsētniekiem, kuri vēlas pieredzēt ko savdabīgu ārpus ierastās ikdienas.  
Mājas lapā celotajs.lv/rurallifestyle ir apkopotas saimniecības, kas piedāvā "Lauku dzīvesveida" pieredzi apmeklētājiem Latvijā un Igaunijā. Izdots arī ceļvedis „Rural Lifestyle” angļu, vācu un japāņu valodās, kas ietver lauku dzīvesveida piedāvājumu ne tikai Latvijā un Igaunijā, bet arī nelielos reģionos Somijā un Zviedrijā, jo interese pēc “citāda tūrisma”, neliela apjoma, sirsnīga un īsta, pieaug visā pasaulē. Ceļvedis lejuplādējams https://www.celotajs.lv/lv/p/view/RL_manual_2022 


Skatīt citas ziņas ...