2.-3. jūnijs – Slīteres ceļotāju diena

30.05.2012

Jau trešo gadu pēc kārtas notiks Slīteres Ceļotāju dienas, tātad jau tradicionāls pasākums, kas pašā pavasara plaukumā aicina tevi pavadīt divas mežu un jūras elpas pilnas brīvdienas Slīteres nacionālajā parkā, Līvu krastā, Dundagas novadā, Latvijas ziemeļrietumos.

Šogad tavā rīcībā 23 dažādi maršruti (ar kājām, velosipēdiem, ar bij.padomju armijas auto, ar laivām un pat jūras velosipēdiem)! Varēsi izvēlēties sev saistošāko arī no 17 dažādām darbnīcām, 14 veidu našķošanās iespējām un 16 atvērtajiem objektiem! 

 


Līdzīgi kā iepriekšējos gados, atkal daudz jaunumu, kā arī pieredzējuši vietējie un viesu gidi un darbnīcu vadītāji. Turklāt daudzi no piedāvājumiem būs pieejami abās dienās vai atkārtoti vienā dienā, vai arī atvērti pietiekami ilgu laiku. Sestdien dažādas aktivitātes sāksies jau pulksten 9.00 un ilgs līdz pat rīta gaismai, ballējoties zaļumballē Dundagā. Arī svētdien joprojām bagātīgs piedāvājumu klāsts. Būs no kā izvēlēties arī tad, ja tu vienā vai otrā dienā ieradīsies tikai pēcpusdienā. Liela daļa no piedāvājumiem būs spēkā arī pārējā gada laikā, t.i., ārpus Slīteres ceļotāju dienām (ar izmaiņām, atkarībā no gadalaika, u.tml.), iepriekš piesakoties.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz vairāk vērības pievērsts Dundagas novada aizsargājamām dabas teritorijām ārpus Slīteres nacionālā parka. Piemēram, pārgājieni Raķupes un Kaļķupes ielejās.

Īpaši vilinoša ir piedāvājumu buķete pie Šlīteres bākas, kur varēs darboties kopā ar Daugavpils universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, gan pētot un iemūžinot kukaiņu pasauli, gan vērojot putnus. Turpat būs iespēja arī nodibināt sakarus bez robežām jeb katram pašam uz brīdi kļūt par radioamatieri. 

Citviet teritorijā kopā ar speciālistiem, sava aroda entuziastiem būs iespēja  iepazīt jūras zivis, ciemoties pie iekšzemes ūdeņu iemītniekiem, pētīt kāpu mežu augāju, samērā ekstrēmā pārgājienā izzināt koka dzīvi no sēklas līdz kritalai, un pat kopā ar paleontologu atpazīt Latvijas tropu jūras iemītniekus Baltijas ledus ezera krastā! Būs iespēja arī apgūt loka šaušanas prasmes pie ciemos atnākušā Ances purvu Robina Huda. Protams, neizpaliks jau iecienītie līvu kultūrvēstures maršruti.

Pašā Kolkas galā tevi gaidīs līvu ķēķī Kolkas līvu centrā „Kūolka”, kā arī pirtu salidojumā Kolkasragā. Turpat un „Ūšos” arī izbraucieni ar ūdens velosipēdiem un jūras laivām. Ļoti vilinošs jaunums - pastaiga industriālās Kolkas vēsturē un Latvijas labāko šprotu degustācija! Un tad var doties uz Stīgu trio koncertu Kolkas baznīcā!

Arī Dundagas apkārtnē piedāvājumi raibu raibie. Varēsi iet ar vides gidu „fitoplezīrā” vai Dakterlejas iepazīšanā, arī paviesoties Krišjāņa Barona dzimtas atzara vecsaimniecībā „Jumari” un apmeklēt Kubalu skolas – muzeja sētu. Vai varbūt tomēr ļauties pavisam mierīgai dzīves apcerei, gleznojot Ķurbes „Līdumkalnos”? Vai gluži pretēji – doties mazliet ekstrēmā izbraucienā ar kādreizējās padomju armijas auto?

Jau tūristu iecienītā Pāces vilnas fabrika tev nodrošinās pilnu krāsu spektru visās to niansēs. Noteikti izmanto arī iespēju paplašināt savu zināšanu (un stādmateriāla)  bagāžu dārzkopībā Dundagas „Amaļos”. Tur un vēl kaimiņos Tevi gaidīs īstenas sava aroda guru. Ja vēl gluži nebūs nogatavojušies ķirbji un tomāti, tad acālijas un rododendri gan jau ziedēs! Velopedāļu minējiem būs iespēja to darīt īsākos vai garākos Dundags bōganos jeb veloapļos. Vienā no tiem varēs apciemot arī Kaļķupes ieleju.

Un kur nu vēl SPA procedūras, masāžas un dažādu gardumu degustācijas!

Savdabīgu akcentu Ceļotāju dienā šogad ienesīs sestdien, 2. jūnijā notiekošie Dundagas pils svētki „Dzīvo zaļāk!”. To rīkotāji un norises visu diennakti gaidīs arī no dabas izzināšanas nogurušos ceļotājus. Visas dienas garumā notiks koncerti, kuros dziedās un dejos ne tikai dundadznieki, bet arī viesi no citām Latvijas pilsētām. Uz jokiem un spēlēm mūs aicinās improvizācijas teātra studija “Improzoo” no Rīgas. Tāmiņizloksni duņdžiņmēlē iegrozīs Velta Skurstene. Amatnieku darbnīcās amatnieki rādīs savas prasmes. Ar  simtgadnieku - Moricsalas dabas rezervātu varēs iepazīties izglītojošā izstādē un slaidšovā. Medību trofeju izstādi rādīs mednieku klubs“Dundaga”. Vakarā pils parkā grupas “Putnu balle” koncerts. Dienas noslēgumā zaļumballe.

Drukātas programmas lapas (bez kartes) būs pieejamas Dundagas (pilī) un Kolkasraga informācijas centros. Vēlams ņemt līdzi savu ceļu karti, bet detalizētas novada kartes būs iegādājamas arī minētajos centros. Programma gan sastādīta tā, lai būtu viegli orientēties teritorijā ar ļoti vispārīgu karti vai pat bez kartes. Proti, visa Dundagas novada platība un ceļotāju dienu aktivitātes sadalītas trīs nosacītos teritoriālos blokos: 1) Piekrastes līvu ciemi (no Sīkraga līdz Kolkai un Dūmelei), 2) Teritorija Zilo kalnu kraujas loka tuvumā (ap Šlīteri, Vīdali un Kaļķiem) un 3) Teritorija Dundagas apkārtnē (līdz 12 km rādiusā). Grūtāk atrodamās vietās būs laminētas norādes zīmes ar pasākuma nosaukumu.

Detalizētu Slīteres ceļotāju dienu programmu lūdzu skatīt:

http://slitere.lv, http://sliteresdiena.wordpress.com vai lejuplādēt (pdf)

Izvēlies un plāno savas brīvdienas!

Slīteres ceļotāju dienu galvenie organizētāji un atbalstītāji:

-         Dundagas novada pašvaldība

-         Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija

-         SIA „Kolkasrags”

-         Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" 

Taču, protams, paldies jāsaka ikvienam, kas dod savu artavu informācijas izplatīšanā, sākot ar Kurzemes tūrisma asociāciju, Tūrisma attīstības valsts aģentūru, kaimiņu un tuvākiem, tālākiem tūrisma informācijas centriem un visiem pārējiem, kas izplata, aicina, organizē un galu galā – paši ierodas iesildīt Dundagas novadu jaunajam tūrisma gadam!

Dundagas tūrisma informācijas centrs 

Tel. 29444395, 63232293

tic@dundaga.lv, alanda@dundaga.lv

www.dundaga.lv, www.ziemelkurzeme.lv

Jūra kā meži, meži kā jūra!

 

Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija

Tel. 28385025

andra.ratkevica@daba.gov.lv

www.daba.gov.lv

 

 


Skatīt citas ziņas ...