Pieslēgties

Livonijas laika ēdieni: “Riga Food 2017” apmeklētāju aptaujas apkopojums

19.09.2017

No 6. - 9. septembrim mēs, LLTA “Lauku ceļotājs”, piedalījāmies pārtikas produktu izstādē “Riga Food 2017”, kas norisnājās Ķīpsalas izstāžu hallē. Izstādes laikā apmeklētājus iepazīstinājām ar plānoto kulināro ceļu “Livonijas garša” un piektdien un sestdien notika “Livonijas garšas” prezentācija, kuru laikā apmeklētājiem bija iespēja izzināt Livonijas laika ietekmi mūsdienu latviešu un igauņu ēdienos un rast atbildes uz jautājumiem, ko ēda laikos, kad kartupelis vēl nebija šurp atceļojis, no kurienes ieveda sālītās siļķes un kāpēc svētkos cepa safrāna kliņģerus. No marinētām brētliņām līdz kausam pašbrūvēta alus - tieši tik bagāts bija “Livonijas garšas” degustāciju galds!

Izstādes laikā apmeklētājiem bija iespēja atsvaidzināt savas vēstures zināšanas, aizpildot aptaujas anketu par Livoniju un tā laika ēdieniem. Mums bija interesanti uzzināt Jūsu domas par to, ko Livonijas laikā ēda augstmaņi un ko zemāko sociālo slāņu iedzīvotāji, ko ieveda un ko izveda no Livonijas, kā arī pārbaudīt Jūsu zināšanās par vēstures faktiem.

Lai mazliet atvieglotu uzdevumu, katram jautājumam bijām sagatavojuši atbilžu variantus. Te apkopojums ar pareizajām atbildēm un īsi apraksti par Livonijas laika virtuvi.

Te atrodams aptaujas anketu APKOPOJUMS (PDF, 540 KB).


Projekts “Livonijas kulinārais ceļš” īstenots “Interreg Estonia-Latvia” programmas ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.


Augstākminētā publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.


Skatīt citas ziņas ...