Sikspārņu nakts Ķemeru nacionālajā parkā

12.07.2011

16.jūlija vakarā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi aicina ikvienu interesentu uz Sikspārņu nakti Ķemeru nacionālajā parkā (ĶNP). Pasākums notiks Ķemeros pie Meža mājas, sākums pl. 19.00.


 

Sikspārņu nakts tiek rīkota jau 10 gadus. Gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji varēs iesaistīties leļļu teātra izrādes veidošanā un izspēlēt ainiņas no sikspārņu dzīves. Visu pasākuma laiku darbosies radošās darbnīcas un izziņas uzdevumu trasīte par sikspārņu dzīves paradumiem.
Sikspārņu nakts neatņemama sastāvdaļa ir izglītojošas lekcijas par sikspārņiem, ko vadīs viens no vadošajiem sikspārņu pētniekiem Latvijā un ĶNP Sikspārņu nakts tradīciju dibinātājs Viesturs Vintulis. Pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt ko vairāk par sikspārņu izplatību Latvijā un citur pasaulē, to daudzveidību, dzīvesveidu un paradumiem.
Neilgi pēc saulrieta, ap pl. 22.10, sāksies Sikspārņu nakts pasākuma galvenais notikums – sikspārņu vērošanas ekskursija Ķemeru parkā.Ekskursijas laikā ekspertu vadībā pasākuma dalībniekiem būs iespēja gan redzēt, gan ar ultraskaņas detektora palīdzību sadzirdēt vairāku ĶNP mītošu sikspārņu sugu pārstāvjus. Pēc ekskursijas pie siltas tējas tases varēs dalīties iespaidos par redzēto un piedzīvoto.
Dalība pasākumā ir bezmaksas.
Pasākuma afišu skatieties šeit.

Skatīt citas ziņas ...