Pieslēgties

Noslēdzies projekts CAITO – lauku tūrisma piedāvājums veiksmīgi ievests Japānas tirgū

26.11.2019

“Lauku ceļotājs” kopā ar partneriem no Igaunijas un Somijas tikko ir atgriezies no Japānas, kur  tūroperatoru un mediju pārstāvjus seminārā iepazīstināja ar jaunāko lauku tūrisma piedāvājumu, produktu rokasgrāmatu “Go Rural” un pirtij veltītu brošūru “Sauna brochure. Seminārs norisinājās 22. novembrī Tokijā - Latvijas vēstniecībā Japānā, kuru atklāja Latvijas, Igaunijas un Somijas vēstnieki Japānā. Šādi informatīvi semināri projekta CAITO ietvaros tiek rīkoti regulāri un vienmēr gūst lielu interesi un atsaucību no tūrisma profesionāļu un mediju puses.

>>> Semināra apkopojums (prezentācijas, foto, u.c.)


26. un 27. novembrī visi projekta partneri tiksies Tallinā, kur līdz ar konferenci „Japāna – vārti uz Āzijas tūrisma tirgiem” noslēdzas trīs gadu projekts CAITO, kura mērķis bija izveidot un ieviest Japānas tūrisma tirgū apvienoto Igaunijas, Latvijas un Dienvidsomijas lauku tūrisma piedāvājumu. Projekta ideja radās, redzot pieaugošas izmaiņas tūristu ceļojumu izvēlē – ceļot ne tikai lielās grupās, apmeklējot galvaspilsētas un populārākos tūrisma galamērķus, bet ceļot nelielās grupās un individuāli, iepazīstot autentiskas kultūras, vēstures un dabas vērtības ārpus masu tūrisma vietām, meklējot ko īpašu un autentisku. Tajā saredzējām lauku tūrisma īsto vietu un iespēju. Japāna, kā viens no Eiropas Savienības programmas tālo tirgu izvēlēm, šķita loģisks un pamatots klientu tirgus. Projekta uzdevums bija izprast japāņu tūrisma tirgus īpatnības, radīt japāņu tūristiem piemērotu, precīzi formulētu lauku tūrisma produktu, kā arī iekarot Japānas tūrisma profesionāļu uzticību.

Īpaši Japānas tirgum veidotais lauku tūrisma produkts ar saukli GO RURAL (Baudi laukus), ir apmeklējumi un programmas lauku saimniecībās, iepazīstot lauku dzīves vidi un vērtības – tradicionālos ēdienus un to gatavošanu, rokdarbus, dabu un tradīcijas. Projekta laikā gan mārketinga organizācijas, gan lauku tūrisma uzņēmēji ieguva nenovērtējamu praktisku pieredzi, kā pielāgot un pasniegt mūsu piedāvājumu japāņu klientiem saprotamā un pieņemamā veidā, pārvarot kultūru atšķirības. CAITO projekts mūsu pašu lauku uzņēmējiem licis kļūt par profesionāļiem, plānojot sniegto pakalpojumu, nosaukt tos precīzi un izpildīt tos, kā solīts reklāmā. Iemācoties atvērt Japānas durvis – daudzi tālie tirgi mums ir kļuvuši saprotamāki, mākam tos uzrunāt. Viss piedāvājums ir apkopots nupat iznākušajā lauku tūrisma produkta rokasgrāmatā GO RURAL, kas ik gadu ticis atjaunināts un papildināts, mācoties no pieredzes un sekojot pieprasījumam. 2020. gada rokasgrāmata ir pieejama ikvienam pdf formātā Japāņu un angļu valodā
Kopš 2015. gada Japānas tūristu skaits uz Latviju ir pieaudzis par 70%. 2018. gadā viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto personu skaits no Japānas sasniedza 29 534 (avots: CSP publicētais Statistisko datu krājums „Tūrisms Latvijā 2019”). Šajā izaugsmē ir arī CAITO projekta ieguldījums.

Par atbalstu un sadarbību projekta komanda pateicas Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamentam, Igaunijas un Somijas nacionālajiem tūrisma mārketinga birojiem, tūroperatoriem, Somijas, Igaunijas un Latvijas oficiālajam tūrisma pārstāvim Japānā, Latvijas vēstniecībai Japānā, un Japānas vēstniekam Latvijā Jasuhiro Kavaguči kungam par interesi un atbalstu.


Skatīt citas ziņas ...