Pieslēgties

Atskats uz apvienoto semināru latviešu un igauņu uzņēmējiem

29.11.2019

No 25.-26.novembrim Latvijā viesojās igauņu uzņēmēji, lai piedalītos apvienotajā seminārā un iepazītu dažus no šeienes veiksmīgajiem uzņēmējiem, "Livonijas kulinārā ceļa" projekta dalībniekiem un uzklausītu to pieredzes stāstus. Otrajā dienā grupai pievienojās arī latviešu projekta dalībnieki, lai kopīgi piedalītos gatavošanas meistarklasē 3 pavāru restorānā "Tam labam būs augt".


25. novembrī Latvijā viesojās igauņu uzņēmēji, kas nodarbojas ar lauku tūrismu un ēdināšanu. Dienas pirmajā pusē uz pusdienām un gaļas degustāciju aicināja kroga "Sidrabiņi" saimnieks Kaspars Bite. Patīkams „atklājums” igauņiem bija „Sidrabiņu” gaļas un desu bode, kas bieži ievērota, braucot garām, bet tikai tagad baudīts tās gardais piedāvājums.
Mākslinieciskajā viesu namā kupolmājā "Ārpus laika" grupu sagaidīja saimnieki Ilze un Jānis ar mākslinieci Ilzi Krastiņu, kas viesu namā veidojusi interjeru. Ilze dalījās ar pieredzi, ko guvusi, dekorējot daudzus restorānus un kafejnīcas Latvijā, pastāstīja par koncepta nozīmi interjerā un nodemonstrēja dažādus galda klāšanas veidus, ko izmantot īpašos gadījumos vai svētkos.
Bet vakara noslēgumā "Turkalnes Muižas Klēts. Alus un vīna degustāciju darbnīcā" galdā tika celts plašs dzērienu klāsts, kā arī apskatīta ražotne. Dzērieni tika atzīti par labiem, un viesi tos iegādājās arī līdzņemšanai kā suvenīrus mājiniekiem.
Otrajā pasākuma dienā 26. novembrī grupai pievienojās arī latviešu pārstāvji, un divu šefpavāru - Mārtiņa Sirmā un Artūra Trinkūna pavadībā tika apmeklēts Rīgas Centrāltirgus un iegādāti produkti vēlāk paredzētajai kopā gatavošanai. Turpinājumā apvienoto grupu uzņēma 3 pavāru restorāns "Tam labam būs augt" uz fermentēto produktu izmantošanas meistarklasi. Visi pašgatavotie ēdieni vēlāk tika notiesāti kopīgās pusdienās.

>>>Pasākuma programmu skatiet šeit 

>>>Bildes no 1.pasākuma dienas

>>>Bildes no 2.pasākuma dienas


Projekts “Livonijas kulinārais ceļš” īstenots Interreg Estonia - Latvia Programme ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.
 

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.


Skatīt citas ziņas ...