Pieslēgties

Informatīvais seminārs "Sidra ceļš"

06.01.2020

22.01.2020 Lauku ceļotājs kopā ar sadarbības partneriem rīko atvērto semināru "Kulinārā tūrisma produkta “Sidra ceļš” izveide un mārketings", kurš notiks Abavas ģimenes vīna darītavā „Kalējkrāmi” Tukuma novadā.

Uz semināru ir aicināti uzņēmēji, kuri ražo sidru, kā arī veikalu, restorānu, krogu un degustāciju telpu īpašnieki, kuri pārdod un piedāvā no Latvijas aboliem darītu sidru.


Programma:

9:30-10:00 Ierašanās, iepazīšanās un kafija 

10:00-10:30 Asnāte Ziemele, Lauku ceļotājs - “Sidra ceļa” izveide un popularizēšana

10:30-11:30 Inese Drudze, Dārzkopības institūts - “Sidra tapšanas ceļš no augļu dārza līdz dzērienam”, jaunās šķirnes, to izmantojums sidra darīšanā, nozīme un iespējas tūrisma podukta izveidē un pozicionēšanā 

11:30-12:30 Kaire Jakobson, Siidrimaja, Igaunijas sidra ražotāju pieredze sidra, kā tūrisma produkta veidošanā. Latvijas – Igaunijas sadarbība, iekļaujoties kopējā Ziemeļvalstu sidra ražotāju piederībā. 

Lūdzam pieteikties līdz 15.01.2020 ineseo@celotajs.lv

„Sidra ceļš” aicina ceļojumā, lai iepazītos ar daudzveidīgo sidra pasauli Latvijā – sidra stiliem, sidra baudīšanas tradīcijām un sidra gatavošanas niansēm. Tas vedina paviesoties dārzos un sidra darītavās no ābeļziedu skaistuma pavasarī līdz ābolu smaržai rudenī, iegriezties pie saimniekiem, kas īsto Latvijas ābolu sidru ceļ galdā savās viesu mājās, vai to aicina izgaršot sidra svētkos. Sidra darīšana ir dzīvesveids, un sidrdarus vieno pārliecība, ka šis spirgtais dzēriens ir pelnījis gan reprezentēt mūsu valsti svinīgās pieņemšanās, gan bagātināt un izcelt ēdiena garšu vakariņās.


Skatīt citas ziņas ...