Visi dziedātgribētāji aicināti uz Kurzemnieku dziesmu svētkiem

24.07.2014

Svētdien, 2014. gada 27. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 19.00 Papes Ķoņu ciema „Vītolniekos” tiek organizēti Kurzemnieku dziesmu svētki par godu Rucavas dziedāšanas svētkiem un E. Melngaiļa 140- gadu atsvētei. Sabrauks 16 folkloras kopas un visi citi dziedātgribētāji, un vienosies kopkorī visas dienas garumā. Kā jau dziesmu svētkos, arī visa cita būs gana: gan rotaļas un danči gan auksto zupu parāde, gan amatnieku tirdziņš un dažādas radošās darbnīcas: leļļu gatavošana, dzintara rotu izstrāde, aušana un citas. "Vītolnieki" ap Annu laiku ir burvīgi - ar jūras gaisu un smaržīgo plīvurpuķu mākoņiem. Skatīt pasākuma programmu.


PASĀKUMA PROGRAMMA:

11.00 -13.30 RUCAVAS DZIESMU SVĒTKI
Rucavas etnogrāfiskais ansamblis, Tradīciju kopa „Rucavas sievas”, Austrasbērni, „Zvanītāju” Vasaras skoliņas jaunieši, folkloras kopa „Vēlava” no Liepājas, Mežu ģimene no Rīgas, folkloras kopa „Laiva” no Rīgas, folkloras kopa „Meguva” no Palangas, folkloras kopa „Skandinieki” no Rīgas.

13.30 – 15.00 AUKSTO ZUPU PARĀDE. Danči un rotaļas. Zivju zupa

15.00 – 17.30 KURZEMES DZIESMU SVĒTKI
Nīcas, Otanķu un Bārtas etnogrāfiskie ansambļi, etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas”, Vīru ansamblis „Suitu vīri”, Rudbāržu folkloras kopa „Kamenīte”, Raņķu pagasta folkloras kopa, Liepājas folkloras kopa „Saknes”

17.30 – 19.00 KURZEMNIEKU GODA MIELASTS

 

Visas dienas garumā:
Rucavnieku, suitu, nīcenieku un bārtenieku SENO PŪRU VĒDINĀŠANA

AMATNIEKU DARBU IZRĀDĪŠANA UN PĀRDOŠANA. Piedalīsies: Liepājas TLMS „Kursa”, Bārtas TLMS „Kamolītis”, Nīcas audēja, Tautas daiļamatu meistare R.Kalniņa, suitu kokamatnieks G.Niedoliņš, dzintara rotu darinātāja, Tautas daiļamatu meistare G.Vecpils (Nīca), fotogrāfs un dzintara rotu darinātājs A.Aigars, SIA „Pods” podnieces Z.Eltermane un Z.Lielgalve, SIA „Dzīpari” ar vilnas un lina izstrādājumiem no Liepājas, Liepājas neredzīgo biedrības groziņu pinēji, Rucavas un Dunikas rokdarbnieces L.Ate un I.Alksne, vilnas izstrādājumu darinātāja dunicniece I.Grante, Rucavas adītājas, maizes cepējas O.Dūrēja, S.Aigare un G.Pričina no Rucavas.

LEĻĻU GATAVOŠANA M.Liepiņas darbnīcā, ĶISTU GATAVOŠANA L.Veitas darbnīcā, DZINTARA ROTU GATAVOŠANA G.Vecpils darbnīcā, AUŠANA TLMS „Kursa” sievu darbnīcā. Rucavas bibliotekāres G.Timbras EKSPRESIZSTĀDES „Rucavas dziedāšanas svētki cauri laikiem” un „Emīlim Melngailim 140”.

_____________________________________________________________________

Annas diena veltīta: Rucavas dziedāšanas svētku un E. Melngaiļa 140 gadu atsvētei.
Svētkus organizē: Rucavas tradicionālās kultūras centrs un Rucavas novada dome sadarbībā ar Latvijas etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiāli – Papes zvejnieku sētu „Vītolnieki”, Nīcas, Grobiņas, Alsungas un Skrundas novadu pašvaldībām un Liepājas novada domi, Rucavas, Bārtas, Nīcas, Otaņķu kultūras namiem un Suitu etniskās kultūras centru.
Annas dienu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas Kultūras pārvalde projektā „Kurzemnieku dziesmu svētki Annās Papes „Vītolniekos”.


Смотреть другие новости