Mājas kafejnīcu dienas arī šogad visā Latvijā - aicinājums koordinatoriem

07.02.2022

Kas ir Mājas kafejnīcu dienas?
Mājas kafejnīcu dienas ir pasākums, kas aicina apmeklētājus uz konkrētu galamērķi izbaudīt tā kulināro piedāvājumu, iepazīt tradīcijas un kultūru un vietējo kopienu caur ēdienu. Mājas kafejnīcu dienas katrā galamērķī notiek vienu reizi gadā – vienu vai 2 dienas kādā no vasaras vai rudens nedēļas nogalēm (no 10. jīnija līdz 2. oktobrim).  Kopš 2021. gada Mājas kafejnīcu dienas notiek visā Latvijā, katrā reģionā vienu reizi gadā. Norises datums ir pēc katra galamērķa izvēles – katrs galamērķis definē pasākuma teritoriju (piem., Lībiešu krasts, kas ir vēsturiska kultūrtelpa; Suitu novads – vēsturiska kultūrtelpa apvienojot Alsungu, Jūrkalni, Gudeniekus un Basus; Ķemeru nacionālais parks; Vidusdaugavas novads, u.c.).

Katra galamērķa koordinatoru lūdzam aizpildīt PIETEIKUMA ANKETU līdz 2022. gada 1. martam: https://forms.gle/qmJk9JEzT8X449xE9.

MKD reģioni, datumi un koordinatori - TABULA (informācija tiek atjaunota)
!!! Līdz 7. martam iespējams veikt izmaiņas jau pieteiktajos datumos un reģionos -> majaskafejnicas@liaa.gov.lv,  22495916 (Anna, LC).


Kas var piedalīties?
Šajās dienās savas durvis un sētas ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi, gan saimniecības, kas ikdienā nesniedz ēdināšanas pakalpojumus, kā arī vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām - atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem.

Mājas kafejnīcu dienu organizēšāna.
Šim pasākumam nepieciešams galamērķa koordinātors - vietējās tūrisma organizācijas vai kāds aktīvists/iniciators kā piem., tūrisma informācijas centrs, kultūrtelpa, pagasts vai novads, kas uzņemas noteikt pasākuma teritoriju - galamērķi, norises datumu, veic dalībnieku apzināšanu, kooordinēšanu un mārketinga aktivitātes. 2021. gadā visā Latvijā bija 32 Mājas kafejnīcu dienu galamērķi ar 52 galamērķu koordinatoriem – vienā galamērķī sadarbojoties vairākiem novadiem vai kultūrtelpām bija vairāki galamērķa koordinatori, kas veica uzdevumu izpildi savstarpēji vienojoties.
Mājas kafejnīcu dienu kopīgu koordinēšanu veic Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Abas organizācijas šim pasākuma veic mārketinga aktivitātes, apmācības koordinatoriem un dalībniekiem (mājas kafejnīcu saimniekiem) un apkopo katra galamērķa piedāvājumu vienotā mājas lapā – majaskafejnicas.lv (sāks darboties jūnijā).


Lūdzu, spiest uz attēla, lai to palielinātu.

Pasākuma mērķis.
Pasākuma mērķis ir saglabāt un atbalstīt ēdināšanas nozari laukos un veicināt vietējo tūrismu – ieinteresēt tūristus iepazīt lauku dzīvi, atbalstīt vietējos uzņēmējus, veicināt vietējās produkcijas noietu. Uzstādījums ir stiprināt nozares dzīvotspēju, ņemot vērā krīzes apstākļus.  Esam aicinājuši pasākumu organizēt ne tikai aktīvajā tūrisma sezonā – vasarā, bet arī sezonas izskaņā – augustā, septembrī un oktobrī, tādējādi pagarinot aktīvo tūrisma sezonu, kā arī šajā laikā ir nogatavojusies raža no kā gatavot ēdienus un iegādāties līdziņemšadai dažādus laukos audzētus un ražotus produktus, neizslēdzot kādas teritorijas iespēju ieskandinātsezonu vasaras sākumā, ja tas būs iespējams.  Ar šo pasākumu vēlamies izcelt lauku ēdinātāju daudzveidību – mājas virtuves, mājražojumu degustāciju vietas, kafejnīcas, krodziņi, pavāru restorāni, piļu un muižu resorāni, ēdiena gatavošanas meistarklases ar pagatavotā ēdiena kopīgu baudīšanu, kā arī vietējo iedzīvotāju mājas un sētas ar vietējiem ēdieniem, izcelt lauku ēdienu garšu un vērtības: ģimenēs mantotās receptes, sezonalitāte, raksturīgās garšas un smaržas, sātīgums, pašaudzēti un vietējie produkti. Akcents arī uz emocionālām vērtībām – „pie vecmāmiņas laukos, mammas pīrādziņi, opīša kūpinātās zivis, utt”. Kā arī vēlamies iedrošināt lauku saimnieces atvērt mājas kafejnīcas ar nelielu ēdienkartes piedāvājumu, kas balstīts uz vienkāršiem, no sezonas produtiem labi pagatavotiem ēdieniem, pasniegts mājas stilā.

Vizuālā identitāte.
Katrs reģiona koordinators un katrs Mājas kafejnīcu dienu dalībnieks (kafejnīca) izstrādājot savus mārketinga materiālus apņemas ievērot kopīgo MKD vizuālo identitāti – MKD logo, izmantot organizatoru sagatavotus reklāmas materiālu šablonus. Organizatoru piedāvātajos šablonus būs iespējams pielāgot ar savām atpazīstamības zīmēm – logo, krāsām, u.c. elementiem. Katrs reģions un kafejnīca apņemas reklamēt gan savu individuālo piedāvājumu, gan visu pasākumu kopumā, tādējādi veicinot šī pasākuma atpazīstamību.


Skatīt visas ziņas par ""Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā - no jūlija līdz oktobrim"

Skatīt citas ziņas ...