Aicinājums uz pārgājienu pa Papes dabas parka takām

12.05.2011

14. maijā notiks interesants pasākums – pārgājiens pa Papes dabas parku. Iespēja novērot kā mostas daba. Visiem svaiga gaisa, aktīvas atpūtas un skaistu dabas skatu cienītājiem 14.maijā būs bezmaksas iespēja pieredzējušo gidu vadībā doties  pārgājienā pa Papes dabas parka teritoriju. Šo iespēju piedāvā Papes dabas parkā esošais viesu nams „Pūķarags”.


Interesentiem tiek piedāvāta  vienreizēja  iespēja –    doties 26 kilometru „lielajā pastaigā” apkārt Papes ezeram, šoreiz, lai padarītu gājienu interesantāku, organizētāji parūpējušies par maziem pārsteigumiem maršruta laikā.
Takas ceļš ved cauri dažādiem floras tipiem – melnalkšņu, priežu un egļu mežiem, palieņu pļavām un Papes polderu pļavām, kā arī gar Papes ezerā ietekošajām upēm Paurupi un Līgupi. Papildus augu valsts dažādībai pārgājiena dalībniekiem būs iespējams ieraudzīt arī dažādus interesantus brīvdabas dzīvniekus – savvaļas zirgus, savvaļas govis, un, ja paveiksies, tad pat teiksmainos sumbrus. Bez tam, maršrutā iekļauti arī citi interesanti apskates objekti - putnu novērošanas tornis, divi putnu slēpņi, Šķilu liepa, svētbirzs, Ezerskolas upurakmenis, ornitoloģiskā stacija. Tiem, kas izvēlēsies doties šajā pārgājienā, jāpadomā arī par piemērotu apavu izvēli, jo atsevišķi dabas takas posmi pavasaros ir mitri.
Pārgājienu dalībniekiem pulcēšanās 14. maijā, plkst. 8.30, viesu namā „Pūķarags”. Sanākušie interesenti tiks iepazīstināti ar  maršrutu un  pārgājiens startēs 9.00. Jārēķinās, ka  26 kilometru maršruta izstaigāšana prasīs vismaz 10 stundas. Lai dabas baudīšana nepārvērstos par cīņu ar tukšu vēderu, ieteicams paņemt līdzi sviestmaizes un termosus ar kafiju vai tēju izsalkuma remdināšanai.

Gājiena noslēgumā viesu mājas Pūķarags pirtiņā  būs iespējams atpūtināt  un sasildīt nogurušās kājas un ķermeni. Lai diena neliktos tik gara, iespējams noīrēt mājīgus numuriņus, kurus piedāvā viesu māja Pūķarags.

Tālr.: +371 28 378 625
www.pukarags.lv


Skatīt citas ziņas ...