Naktsmītņu, ceļojumu un profesionālie jaunumi

Skatīt ziņas tikai par Naktsmītnēm Ceļojumiem Profesionālās

Naktsmītņu, ceļojumu un profesionālie jaunumi

25. maijā Kaldabruņā notiks Sēlijas kopienu forums, kas šogad ir veltīts mākslai, kas maina. Programmā - trīs izstāžu atklāšanas, kormūzikas cikla pirmatskaņojums, lekcijas, pieredzes stāsti, darbnīcas un darba grupas.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...2024. gadu esam uzsākuši ar jaunu projektu – Baltijas militārā mantojuma tūrisma produkta paplašināšana Lietuvā un Dienvidlatvijā.
Kopīgās vēstures dēļ Baltijas valstis militārā mantojuma tūrisma kartē tiek uzskatītas par vienotu tūristu galamērķi, taču ir trūkusi vienota tematiskā tūrisma produkta identitāte. Pirmais solis Baltijas militārā mantojuma tūrisma aizsākšanā tika sperts, attīstot kopīgu Latvijas-Igaunijas militārā mantojuma tūrisma produktu. Tāpēc tagad “Lauku ceļotājs” kopā ar projekta partneriem no Latvijas un Lietuvas  vēlas turpināt iesākto darbu un paplašināt Baltijas militārā mantojuma tūrisma piedāvājuma teritoriālo pārklājumu, iekļaujot militārā mantojuma objektus no Latgales, Zemgales un Lietuvas, tādējādi atklājot pilnu vēsturisko stāstījumu.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Šī gada 30. maijā no plkst. 11:00 līdz 13:00 platformā Zoom norisināsies seminārs "Zaļie un digitālie risinājumi uzņēmējdarbībā", ko organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs". Semināra mērķis ir veicināt tūrisma nozares uzņēmumu digitalizāciju un ilgtspējīgu attīstību, piedāvājot inovatīvus risinājumus un praktisku atbalstu. Seminārā uzstāsies vadošie pētnieki un nozares speciālisti, kas dalīsies ar savu pieredzi un zināšanām, kā arī sniegs ieskatu aktuālajās projekta CROSS-RE-TOUR aktivitātēs. Pievienojieties, lai uzzinātu vairāk par iespējām, ko sniedz digitalizācija un ilgtspējīgas attīstības modeļi!

>>> PROGRAMMA   

Reģistrācija semināram līdz 28. maijam, aizpildot reģistrācijas anketu: https://forms.gle/bYzU4eH1nXT6QRmT9

   


11. maijā pulcējamies Restorānā Neptūns, kur spriedām par Jūrtakas un Mežtakas (un citu gartaku) brīvprātīgo kustības un Kājāmgājēju kluba izveidi. Šāda prakse ir jau sena un ierasta pasaules gartakās, kuras ir dibinātas pagājušā gadsimtā un jau nosvinējušas savas piecdesmitgades un ilgāku pastāvēšanas laiku. Pēc tikšanās "Neptūna" kempingā apēdām neticami garšīgo Daces Dinsdorfas sarūpēto skābeņu zupu, noklausījāmies Agneses Balandiņas stāstījumu par Ķemeru Nacionālo parku, pavērojām putnus Starpiņupes grīvā un devāmies tālāk pārgājienā līdz Klapkalnciemam. Nākamie darbi - sagatavosim "Brīvprātīgo" sadaļu Jūrtakas un Mežtakas mājaslapās, kā arī ķersimies pie kluba izveides, ko apņēmās koordinēt Aija Neilande no Kurzemes plānošanas reģiona.

>>> Prezentācija: Jūrtakas un Mežtakas voluntieru (brīvprātīgo) kustības veidošana
>>> Foto galerija


Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi:
●    Zīmei „Gājējam draudzīgs” pievienojas jaunas vietas, 
●    Mežtakas turpinājums Polijā, 
●    Brīvprātīgo kustības izveides pasākums 11.maijā

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


25. maijā Kalnciema kvartālā paralēli iknedēļas Latvijas zemnieku un amatnieku tirgum notiks sidra tirgus. Pirmo reizi šeit varēs nobaudīt tik plašu īsto ābolu jeb amata (craft) sidru klāstu un izvēlēties savu iecienītāko no Latvijas, bet salīdzināt tos arī ar Igaunijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas sidriem.

Pavadi sestdienu kopā ar amata sidru!
Dzirkstošais, aromātiskais, no Latvijas ābeļdārzos augušiem āboliem darītais sidrs nāk uz Kalnciema kvartāla tirgu, lai iepazītos ar savu cienītāju. Vienpadsmit Latvijas sidrdari 25. maijā no plkst. 10:00 līdz 16:00 stāstīs, rādīs, dos nogaršot un tirgos savus labākos sidrus. Nobaudāmi būs gan saldie, gan pussaldie, gan sausie, gan bezalkoholiskie sidri, gan sidri ar dažādām papildu garšām – upeņu, apiņu, aroniju, un citām. 
Savus amata (craft) sidrus, kas darīti no Latvijas ābeļdārzu āboliem, tirgos sidra darītava Abuls, Herbsts, Tālavas sidrs, Mūrbūdu sidrs, Mr. Plūme sidra darītava, Sabiles sidrs, Abavas vīna darītava, Turkalnes muiža, vīna darītava Lauskis, SIA Pienjāņi un Ezera sidrs. Īpašie viesi – Jaanihanso ciderhouse un Tori Siidritalu no Igaunijas.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


18. aprīlī Londonā - Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē, sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu, organizējām semināru-prezentāciju, lai iepazīstinātu ar mūsu dabas tūrisma piedāvājumu - Baltic Nature Tourism. Semināru apmeklēja vairāk kā 40 tūroperatoru un mediju pārstāvji, kas specializējušies dabas tūrismā, ar īpašu interesi par Baltijas valstīm. Šajā reizē spilgtākās interešu tēmas bija Latvijas dabas ainava, dabas aizsniedzamība un iespējas nokļūt no pilsētas laukos, dabas tūrisma aktivitāšu daudzveidība, īpaši – dabas takas un pārgājieni purva kurpēs, putnu vērošana, ūdens aktivitātes, velobraucieni, savvaļas daba, un “coolcations” – brīvdienu ceļojums kā glābiņš no vasaras karstuma.

>>> Prezentācija: Asnāte Ziemele, LLTA "Lauku ceļotājs"

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Zaļais Sertifikāts ir vides kvalitātes zīme, kas jau vairāk kā 20 gadus tiek piešķirta tūrisma uzņēmumiem laukos. Tā apliecina, ka uzņēmums ievēro videi draudzīgas saimniekošanas principus, saudzē resursus, veido videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu, un vienlaicīgi – piedāvā ērtu un patīkamu atpūtu viesiem. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 100 Zaļā Sertifikāta saimniecību. Visi Zaļā Sertifikāta uzņēmumi skatāmi vietnē Zaļās brīvdienas. Uzņēmēji aicināti pieteikties šovasar un rudenī plānotajai apsekošanai, lai iegūtu Zaļo Sertifikātu savam uzņēmumam.

Aicinām pieteikties līdz šī gada 1. jūnijam, sūtot savu pieteikumu uz e – pastu juris@celotajs.lv.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Biedrība “Ūdenszīmes” ir dibināta 2007. gada 20. jūnijā. Tās galvenie darbības virzieni ir vides aizsardzība un ilgtspējīga attīstība, pilsoniskās sabiedrības attīstība, māksla un kultūra, bērnu un jauniešu izglītība un attīstība. Savu darbību biedrība uzsāka ar vēlmi darboties tieši lauku apvidū - Sēlijā, kas ir ļoti attālināts no lielajām pilsētām. Reģionā, kas ir bagāts ar dabas vērtībām, kultūrvēsturisko mantojumu un sirsnīgiem un apņēmīgiem cilvēkiem. Paralēli biedrības dibināšanai tika uzsākta arī piemērotu telpu meklēšana reģionā. Tika apskatītas dažādas ēkas, taču īstā izrādījās 2003. gadā slēgtā Kaldabruņas skola. Biedrības biedru vidū ir pedagogi, vides aizsardzības, finansu un projektu menedžmenta speciālisti, mākslinieki, lauksaimnieki, tūrisma gidi, pensionāri – gan no reģiona iedzīvotāju vidus, gan citām vietām Latvijā.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Jau gadiem tūrisma uzņēmējiem Latvijā ir jākonkurē ar valsts un pašvaldību dibinātiem "uzņēmumiem" - viesnīcām, atpūtas kompleksiem, kempingiem, konferenču centriem un pat spa un restorāniem... Jākonkurē arī ar valsts augstskolu un tehnikumu natsmītnēm, kur nereti vien cena par nakšņošanu ir šķietami zemāka. Protams, šo iestāžu pārvaldītāji to it nekādi neuzskata par konkurences pārkāpumu un kropļošanu. 

Kamēr publiskais sektors nesaprot, ka uzņēmēji ir tie, kas uztur pašvaldību, bet tikai domā kā savā krēslā kaut ko nopelnīt, tad uzņēmējiem, kas blakus cīnās, ir smagi un tie agrāk vai vēlāk no turienes aizies.

Paldies ziņu aģentūras LETA žurnālistei Laumai Marendai Niedrītei par nozares problēmas aktualizēšanu veidojot šo rakstu.

Pilnu rakstu iespējams lasīt bauskasdzive.lv: https://bauskasdzive.lv/latvija-un-pasaule/valsts-un-pasvaldibu-pedas-nospiedums-regionu-turisma-biznesa/