Kolkasragā top videi draudzīgs apgaismojums!

02.12.2011

SIA Kolkasrags rīkotājdirektors Jānis Dambītis stāsta, ka biedrība Saules enerģijas domnīca sadarbībā ar SIA Kolkasrags šogad iecerējusi pabeigt Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības projektu Effective mechanism for implementing solar energy in Kurzeme and Klaipeda (Efektīvas sistēmas izveide saules enerģijas ieviešanai Kurzemē un Klaipēdā), kas ļaus Kolkasragā uzstādīt četras eksperimentālas eko gaismas laternas ar saules paneļiem apgaismojumam, saules radiācijas mērījumu ieguvei un datu izmantošanai pētniecībā.


Pašlaik ir pabeigts darbs, uzstādot stabiem saules paneļus, divām laternām, kas atrodas tuvāk jūrai arī vējā ģeneratorus. Joprojām rit darbs, komplektējot automātiskās tālvadības un analītikas blokus, kas dos iespēju regulēt un programmēt apgaismojuma intensitāti un ieslēgšanās un izslēgšanās režīmu. Analītikas datus izmantos, lai pamatotu videi draudzīgo risinājumu ekonomisko efektivitāti tieši Latvijas apstākļiem. Laternu izvietošana Slīteres nacionālajā parkā ir iespējama ar Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Solar Think Tank līdzfinansējumu. Projekta kopējais budžets ir 230 950 eiro, no tā ERAF atbalsts ir 196 308 eiro. Projekta divi partneri ir biedrība Saules enerģijas domnīca un Viļņas Ģedimina tehniskā universitāte. Projekta galvenais mērķis ir izstrādāt stratēģiju saules enerģijas izmantošanai Kurzemes un Klaipēdas reģionos.

Kolkasrags ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Kurzemē, tāpēc ļoti priecāsimies, ka mūsu viesiem būs iespēja baudīt videi draudzīgo apgaismojumu un pārliecāties par to, ka Latvija attīstās kopsolī ar pasaules tendencēm, izmantojot jaunās, progresīvās tehnoloģijas. Ceram, ka īpaši to novērtēs vētru, saullēktu un saulrietu vērotāji, makšķernieki un dabas mīļotaji, kas ragā ciemojas agros rītos, vakaros un naktīs.

Šādā veidā piepildās mērķis veidot Kolkasragu kā nacionālu, starptautisku ekotūrisma centru. Neaizbraucot uz Kolkasragu, jaunās eko gaismas laternas var aplūkot galerijā. Taču ikviens tiek aicināts izbaudīt šī rudens vētrainos brīžus un jauno eko apgaismojumu arī klātienē! Vienlaikus arī ievērojiet personīgo drošību, apmeklējot Kolkasragu vētrainos apstākļos, kādus sola jau šajā nedēļas nogalē!


Смотреть другие новости