Pieslēgties
Dzērieni Krodziņi
Dzērieni Latvija, Vidzeme, Burtnieku novads

Valmiermuižas alus

Ciemojoties Valmiermuižas alus darītavā, iespējams iepazīt muižas seno vēsturi un alus darīšanas tradīcijas, savām acīm ieraugot, kā no dabīgām sastāvdaļām nesteidzīgi top dzīvais alus un kā pa muižkungu modei to nobaudīt. Brūža apskati papildina dzīvā alus degustācija. Blakus alus darītavai, senajā klēts ēkā, iemājojusi Valmiermuižas alus tirgotava un Valmiermuižas alus virtuve. Tirgotavā pilnā klāstā meklējami Valmiermuižas brūvējumi, gardumi un citu latviešu meistaru darinājumi. Te atrast varēs gan ciemakukuli un dāvanu mūsu pašu latvietim, gan suvenīru, kam ceļot prom uz citām zemēm.
Savukārt Valmiermuižas alus virtuvē daudzinātais #zemesgarša stāsts ir par Latvijas zemē meklējamiem produktiem katrā no sezonām. No tā, kas šobrīd Latvijas laukos, pļavās, mežos un ūdeņos atrodams, diendienā restorāna virtuvē tiek radītas pārsteidzošas garšu kombinācijas.

Dzīva un dabīga alus, kā arī bezalkoholisko dzērienu ražošana. 2016. g. sabrūvēja 2,053 milj. litrus alus, sasniedzot apgrozījumu 4,23 miljoni eiro, kas ir par 11 % vairāk nekā 2015. gadā. Apmēram 6% alus produkcijas 2016. g. tika eksportēta, 5% no tā - uz Igauniju. 2016.g. palielināti pārdošanas apmēri,  uzsākot sadarbību ar Igaunijas “Rimi” veikalu ķēdēm, kā arī paplašinot sadarbību ar restorāniem un bāriem. Mērķis un vīzija tuvākajiem pieciem gadiem ir, lai eksports veidotu 10% no kopējā sabrūvētā alus apjoma. 2016.gada eksporta tirgi ir Igaunija, Lietuva, Zviedrija, Šveice un Vācija, kuriem 2017.gada sākumā pievienojas Somija un Lielbritānija. Atzīmējot alus darītavas astoņu gadu jubileju, 2017.gadā SIA “Valmiermuižas alus” uzsāk pusmiljonu vērtu ieguldījumu projektu, lai izveidotu “Alus darbnīcu”, kurā tiks brūvētas ekskluzīvas alus garšas mazās partijās. 2017.g. uz Valmiermuižas alus pudelēm sāk likt uzrakstu “Crafted in Latvia”/ “Darīts Latvijā”, attēkot arī Latvijas karodziņu.

Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas109   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
  Apmeklējums iepriekš jāpiesaka!
Tel. +371 20264269
Dzirnavu iela 2
Valmiermuiža
Burtnieku nov.
LV 4219, Latvija