Latvijas Valsts simtgade

 

Ziņas tūristiem



Svētku programma ir veidota kā procesu un pasākumu kopums laika periodam no 2017.gada līdz 2021.gadam, lai akcentētu Latvijas valstiskuma būtību, tās tapšanas vēsturi un priekšnoteikumus, notikumus, kas veidojušas Latvijas valsti.



Latvijas valsts simtgades svinību veiksmes atslēga ir Latvijas cilvēku līdzdalība, līdzdarbība un pašiniciatīvas svētku veidošanā un īstenošanā. Latvijas cilvēki – tie esam gan mēs visi katrs personīgi, gan mēs kā savas profesionālās jomas pārstāvji, savu interešu grupu pārstāvji un aizstāvji. Piedalies!



Pilnu Latvijas valsts simtgades atvērto pasākumu kalendāru lasiet digitālā platformā www.lv100.lv Simgades ziņas.


Kā nelielu velti Latvijai 100 gadu jubilejā „Lauku ceļotājs” sagatavojis informatīvu materiālu par to, kā esam ceļojuši iepriekšejos laikos – 100+gados. 

Izdevuma vienā pusē atrodama Latvijas karte ar populārām tūrisma vietām vēstures kontekstā, bet otrā pusē – dažādi ar ceļošanu saistīti fakti, sākot no aizvēstures līdz mūsdienām, kā arī īss „Lauku ceļotāja” darbības vēsturiskais apskats. Izdevums nepretendē uz akadēmiska vēstures materiāla statusu, taču aicina ikvienam izpētīt savas dzimtas, pagasta, novada vai pat reģiona ceļošanas un tūrisma vēsturi.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, mēs, LLTA "Lauku ceļotājs", esam izdevuši tūrisma maršrutu karti, aicinot iepazīt 7 īpašus maršrutus jeb Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus - Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras. Katrs no šiem ceļiem ļauj iepazīt Latvijas vēstures pagriezienus, personības, vietas un notikumus, kas sekmējušas valsts nodibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos.

Izdevumā ietverta karte ar iezīmētiem un īsi aprakstītiem 7 valstiskuma veidošanās ceļiem, 80 raksturīgākie visu ceļu apskates objekti ar īsiem to aprakstiem un 85 „Latviskā mantojuma saimniecības”.  
7 valstiskuma ceļi kā tūrisma maršruti izveidoti Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Karti iespējams saņemt "Lauku ceļotāja" birojā Kalnciema ielā 40., 3. stāvā, Rīgā, darba dienās no plkst. 09:00-17:00.
Kartes PDF versija.
Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Karte pieejama latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.


Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, mēs, LLTA "Lauku ceļotājs", esam izveidojuši un publicējuši maršrutus Latvijas apceļošanai – 7 Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus - Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras

Katrs no šiem ceļiem ļauj iepazīt Latvijas vēstures pagriezienus, personības, vietas un notikumus, kas sekmējušas valsts dibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos. Šajos maršrutos aicinām doties vēl šoruden, Latvijas gadadienai tuvojoties,  izbaudot Latvijas krāšņās, rudens lapu zelta un purpura krāsotās ainavas un iepazīstot visdažādākās liecības par to, kā veidojusies un attīstījusies mūsu valsts. 

Lai labāk saplānotu ceļojumu, ar maršrutu aprakstiem var iepazīties „Lauku ceļotāja” mājas lapā. Katram maršrutam redzams sadalījums pa dienām, veicamie attālumi, katras dienas apskates vietas, foto galerija, kā arī vietējo stāsti un atmiņas par vēsturiskajiem notikumiem. Sniegta arī praktiska informācija par to, kur paēst, pārnakšņot, kā sazināties ar apskates vietu un naktsmītņu saimniekiem. Maršrutu apraksti latviešu, angļu, vācu un krievu valodās un kartes lejupielādējami izdrukai un līdzņemšanai ceļā. 

Maršrutos apskatāmi ne tikai muzeji un vēsturiskas ekspozīcijas, bet arī viesiem atvērtas lauku saimniecības, kas saņēmušas kultūras zīmi „Latviskais mantojums”. Daudzas no šīm saimniecībām pauž mūsu valsts vēsturi caur saimnieku dzīvesveidu, kur cieņā ir paaudzēs pārmantotās zināšanas un prasmes, tiek glabāti dzimtas  stāsti par vietējiem notikumiem, tai skaitā, Latvijas vēsturē svarīgiem pagrieziena punktiem. Šāds ceļojums ir unikāla iespēja iepazīt vēsturi caur personiskiem cilvēku stāstiem. 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, mēs, LLTA "Lauku ceļotājs", esam izveidojuši un publicējuši maršrutus Latvijas apceļošanai – 7 Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus - Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, mēs, LLTA "Lauku ceļotājs", esam izveidojuši un publicējuši maršrutus Latvijas apceļošanai – 7 Latvijas valstiskuma ceļus. Esam atzīmējuši tos kartē, aprakstījuši katra ceļa tēmu un saistību ar Latvijas valstiskuma veidošanos, izcēluši katrā ceļā apskatāmās vietas un objektus, taču darbs vēl nav pabeigts, un te mums nepieciešama jūsu palīdzība, lai iedzīvinātu šos ceļus ar atmiņu stāstiem, pievienotu jaunus objektus, un arī publicētu jūsu piedzīvojumus ceļojumā. 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Gatavojoties Latvijas 100gadei, mēs LLTA "Lauku ceļotājs" esam izveidojuši un publicējuši jaunus maršrutus Latvijas apceļošanai – 7 Latvijas valstiskuma ceļus. Esam atzīmējuši tos kartē, aprakstījuši katra ceļa tēmu un saistību ar Latvijas valstiskuma veidošanos, izcēluši katrā ceļā apskatāmās vietas un objektus, taču darbs vēl nav pabeigts, un te mums nepieciešama jūsu palīdzība, lai iedzīvinātu šos ceļus ar stāstiem, atmiņām un notikumiem. Esam saņēmuši un publicējuši jau 18 stāstus, par ko pateicamies visiem sūtītājiem! Vēlamies turpināt iesākto, lai ceļu apraksti ir vēl bagātīgāki, un ieinteresētu cilvēkus doties braucienos varbūt pat jau šoruden un apmeklēt ar katra ceļa notikumiem saistītās vietas. Īpaši aicinām ceļu maršrutos esošos tūrisma uzņēmējus - iespējams, jūsu ģimenēs vai apkaimē ir atmiņu stāsti, kas tiek vienmēr no jauna pārstāstīti radu un draugu sanākšanas reizēs un varbūt šķiet pašiem pierasti, taču tieši ar savu personiskumu tie varētu uzrunāt ceļotājus un likt iegriezties pie jums.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Fonds „1836” 2015. gadā ir sācis realizēt Latvijas simtgades projektu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”, kura mērķis ir kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot tūrisma „1836” ceļu gājējiem, velosipēdistiem, motociklistiem un autobraucējiem līdz 2018. gada 21. jūnijam. Projekta laikā tiks izveidots ceļš ar tā tuvumā esošajiem tūrisma objektiem un naktsmītnēm – „Naktenēm”, kas tiks apkopots ceļvedī „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”. Plānots, ka pēc ceļveža izveides katrs individuāli, kopā ar ģimenēm un draugiem varēs apceļot Latvijas pierobežu, iepazīstot Latvijas pierobežas kultūrvēsturiskās vērtības.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...