Pieslēgties
Ogas, augļi, dārzeņi Lauku gardumi Krodziņi
Ogas, augļi, dārzeņi Latvija, Vidzeme, Burtnieku novads

Kaņepju sēta "Adzelvieši"

Specializācija

Sertifikāti

Logo Sertifikāta nosaukums Apraksts
Profesionālā
LC biedrs
30.04.2014
Profesionālā
Zemnieku Saeimas (ZSA) biedrs
Kultūra un vesture
Latviskais mantojums
17.04.2013

Par latvisku amata prasmi - kaņepju aizdars.

„Adzelviešu” laukos audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu un aizdara rupjo malumu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Te var degustēt un iegādāties gardu produkciju, kā arī doties īsā un aizraujošā pagātnes ceļojumā par kaņepju audzēšanas vēsturi. Sējas kaņepe ir sens Latvijas kultūraugs, ko audzē jau > 1000 gadu.

Kultūra un vesture
Latviešu virtuve

Rupjais un smalkais kaņepju aizdars, kaņepju maizītes, saspiestas un grauzdētas kaņepju kripatiņas, kaņepju eļļa.

Piederība zīmolam

Logo Zīmols Apraksts
Agrotūrisms - Augkopība, Augļkopība

Integrētā un bioloģiskā lauksaimniecība. Ekstensīva kaņepju audzēšana. Gatavo smalko un rupjo kaņepju aizdaru. Pašaudzētas, sertificētas zālāju sēklas - viengadīgā airene, ganību airene, hibrīdā airene, pļavas auzene, timotiņš, sarkanais āboliņš. Kopējā platība: 222 ha. Graudaugi – 70 ha, kartupeļi – 2 ha, zālāji – 30 ha, kaņepes – 10 ha, citas kultūras - 100 ha.

Livonijas garša - Ražotājs

Lauku saimniecībā netālu no Burtnieku ezera audzē kaņepes, ilggadīgo zālāju sēklas, graudus, lielos pelēkos ziŗņus, kartupeļus un citus dārzeņus. Produkcijā ietilpst smalkais un rupjais kaņepju aizdars, svaigas un grauzdētas sēklas, kaņepju kripatiņas, svaigi spiesta kaņepju eļļa. Piedāvājumā kaņepju aizdara degustācija.