Pieslēgties

Agrotūrisma saimniecības

Agrotūrisma saimniecības ir ražojošas dažādu nozaru zemnieku saimniecības, kurās apmeklētājiem, iepriekš piesakoties, ir iespēja iepazīt mūsdienīgu saimniekošanu laukos. Šīs saimniecības rāda aktīvo lauksaimnieku - uzņēmēju dzīvesveidu un darbu, lauku profesijas, laukos audzētos un ražotos produktus, atklāj lauku dzīves iespējas un pozitīvās puses. Apmeklētājiem piedāvā dažādas programmas un ekskursijas saimniecības iepazīšanai, produktu degustācijas un iegādi. Te var izzināt pārtikas tapšanas ceļu no lauka līdz iepakojumam, apskatīt dzīvniekus, lauksaimniecības tehniku, iepazīties ar uzņēmējiem un droši iegādāties veselīgu, svaigu pārtiku.

Saimniecību apmeklējumi un tajos iegūtā informācija var noderēt, īstenojot projektu nedēļas skolās, rakstot obligāto ZPD, rīkojot “ēnu dienas” un citus skolas pasākumus, kas papildina mācību programmu un saista skolā apgūstamās zināšanas ar praktisko dzīvi un darbu. Vairāk par agro saimniecībām, kas piedāvā ekskursijas jauniešiem lasiet šeit PDF.

Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vaidelotes"

Apskates saimniecība, kur popularizē latvisko dzīves ziņu, piekopj tradicionālos rituālus un cienā ar lauku labumu ēdieniem - putru, virteņiem, pīrāgiem, plātsmaizēm, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.

Latviešu virtuve: Zupas, graudu putras, saldie ēdieni, pīrādziņi, plātsmaizes un lauku tortes.

Īpašais ēdiens: Virteņi no rupja maluma pilngraudu miltiem ar biezpienu un speķi.

Intensīva lauksaimniecība. Nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību. Kopējā platība 365 ha. Graudaugi (kvieši, mieži) – 270 ha, rapsis – 44 ha, pākšaugi (pupas, zirņi), liellopi - 5. Audzē garšvielas un zāļu tējas.

Agro   Svinības   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS Lielgrodes

Ganāmpulkā ap 200 kaziņas. Saimnieks ar vieglu humora pieskaņu pastāsta par dzīvi ar kazām Latvijā un Eiropā, kazu siera pagatavošanas un garšas noslēpumiem, uzaicina uz sieru degustāciju, kuru ir iespējams pēc tam iegādāties. „Lielgrodēs” gatavotais kazu siers ir ne vien veselīgs, bet arī ļoti gards.

Saimniecības specializācija ir kazkopība jau 15 gadu garumā. Ganāmpulkā ap 180-200 kazām. Kopējā apsaimniekojamā platība - 50 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas53   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kaņepju sēta "Adzelvieši"

Saimniecībā audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu, aizdara rupjo malumu un kaņepju eļļu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Te var degustēt un iegādāties gardu produkciju, kā arī doties aizraujošā pagātnes ceļojumā, kas saistīts ar kaņepju audzēšanas vēsturi.

Latviešu virtuve: Rupjais un smalkais kaņepju aizdars, kaņepju maizītes, saspiestas un grauzdētas kaņepju kripatiņas, kaņepju eļļa.

Integrētā un bioloģiskā lauksaimniecība. Ekstensīva kaņepju audzēšana. Gatavo smalko un rupjo kaņepju aizdaru. Pašaudzētas, sertificētas zālāju sēklas - viengadīgā airene, ganību airene, hibrīdā airene, pļavas auzene, timotiņš, sarkanais āboliņš. Kopējā platība: 222 ha. Graudaugi – 70 ha, kartupeļi – 2 ha, zālāji – 30 ha, kaņepes – 10 ha, citas kultūras - 100 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Dzintarlāči"

Sākot no augusta beigām piedāvā pašiem lasīt un degustēt smiltsērkšķu ogas, kā arī nopirkt veselīgo ogu sulu. Laikā no aprīļa beigām līdz jūnija sākumam var apskatīt tulpju kolekciju (> 200 šķirņu) un iegādāties to sīpolus.

Integrētā lauksaimniecība. 8 ha platībā audzē smiltsērkšķus. Produkcija: 6-12 tonnas gadā. Gatavo sulu un ievārījumus. Saimnieks ir viens no lielākajiem Latvijas tulpju audzētājiem (ap 400 tulpju šķirnes).

Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona4-10   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Valmiermuižas alus

Ciemojoties Valmiermižas alus darītavā, iespējams iepazīt muižas seno vēsturi un alus darīšanas tradīcijas, savām acīm ieraugot, kā no dabīgām sastāvdaļām nesteidzīgi top dzīvais alus un kā pa muižkungu modei to nobaudīt. Brūža apskati papildina dzīvā alus degustācija. Blakus alus darītavai, senajā klēts ēkā, iemājojusi Valmiermuižas alus tirgotava un Valmiermuižas Alus virtuve. Tirgotavā pilnā klāstā meklējami Valmiermuižas brūvējumi, gardumi un citu latviešu meistaru darinājumi. Te atrast varēs gan ciemakukuli un dāvanu mūsu pašu latvietim, gan suvenīru, kam ceļot prom uz citām zemēm.
Savukārt Valmiermuižas Alus virtuvē daudzinātais #zemesgarša stāsts ir par Latvijas zemē meklējamiem produktiem katrā no sezonām. No tā, kas šobrīd Latvijas laukos, pļavās, mežos un ūdeņos atrodams, šefpavārs Dzintars Kristovskis diendienā restorāna virtuvē rada pārsteidzošas garšu kombinācijas.
Latviešu virtuve: katra maltīte tiek gatavota no Latvijas zemē atrodamiem produktiem attiecīgajā sezonā. Dabā sakņotu un radošumā lolotu – tādu Valmiermuižas saime redz mūsu Latvijas virtuvi.
Īpašais ēdiens: Latvijas zemesgaršas maltīte restorānā, kas ir nesteidzīgs garšu ceļojums vairāku ēdiena kārtu garumā ar tiem pieskaņotiem Valmiermuižas alus dzērieniem un komplimentiem no šefpavāra.

Dzīva un dabīga alus, kā arī bezalkoholisko dzērienu ražošana. 2016. g. sabrūvēja 2,053 milj. litrus alus, sasniedzot apgrozījumu 4,23 miljoni eiro, kas ir par 11 % vairāk nekā 2015. gadā. Apmēram 6% alus produkcijas 2016. g. tika eksportēta, 5% no tā - uz Igauniju. 2016.g. palielināti pārdošanas apmēri,  uzsākot sadarbību ar Igaunijas “Rimi” veikalu ķēdēm, kā arī paplašinot sadarbību ar restorāniem un bāriem. Mērķis un vīzija tuvākajiem pieciem gadiem ir, lai eksports veidotu 10% no kopējā sabrūvētā alus apjoma. 2016.gada eksporta tirgi ir Igaunija, Lietuva, Zviedrija, Šveice un Vācija, kuriem 2017.gada sākumā pievienojas Somija un Lielbritānija. Atzīmējot alus darītavas astoņu gadu jubileju, 2017.gadā SIA “Valmiermuižas alus” uzsāk pusmiljonu vērtu ieguldījumu projektu, lai izveidotu “Alus darbnīcu”, kurā tiks brūvētas ekskluzīvas alus garšas mazās partijās. 2017.g. uz Valmiermuižas alus pudelēm sāk likt uzrakstu “Crafted in Latvia”/ “Darīts Latvijā”, attēkot arī Latvijas karodziņu.

Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas109   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

„Baltās anemones”

„Baltās anemones” atrodas ļoti ainaviskā vietā – Lielupes labajā krastā pie Mežotnes. No upes palienes, kur uzbūvēta pirts, paveras skaists skats uz Ziedoņu atsegumiem upes kreisajā krastā un Mežotnes parka dolomīta klintīm – labajā krastā. Lielupes krastu nogāzēs iekārtoti lauki, kur audzē dažādus dārzeņus – ķirbjus, gurķus, salātus, tomātus, kartupeļus, kā arī garšaugus un dažādas ogulājus – upenes, avenes, zemenes. Nopērkamas olas, biezpiens un siers. Izveidots augļu dārzs. Saimniece piedāvā produkcijas iegādi un izzinošu ekskursiju pa saimniecības laukiem. Saimniece konservē izaudzētos produktus un dalās pieredzē.

Intensīva lauksaimniecība. Dārzeņi (ķirbji, gurķi, tomāti, kartupeļi u.c.), ogas (zemenes, avenes u.c.), āboli, bumbieri. Kopējā saimniecības platība ir 21 ha. Dārzeņi – 2ha. Graudaugi – 19 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas76   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Very Berry

Vieni no pirmajiem lielogu dzērveņu un melleņu audzētājiem Latvijā (kopš 1997. g). Kalna purvā, kurā savulaik tika iegūta kūdra, plešas dzērveņu, melleņu, aveņu un zemeņu lauki. Apmeklētāji var doties ekskursijā, apskatīt ogu laukus, iepazīties ar sulu ražošanas procesu, kā arī iegādāties Very Berry produkciju. Ieteicams apmeklēt „Very Berry” ražotni (ap 3 km attālumā – Dārzciemā), kur ražo sulas, sīrupus un morsus!

 

Integrētā lauksaimniecība. Platība ~40 ha. No tiem 20 ha ir dzērvenes, 12 ha mellenes, 5 ha avenes un 1 ha – rabarberi. Gadā saražo 80 tonnas (lielogu dzērvenes, mellenes u.c.). Klientiem piedāvā 100 % dabīgās sulas, morsus, sīrupus, dzērvenes pūdercukurā un citus gardumus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērziņi" ("Labirinti")

Izdevīga apmešanās vieta, apceļojot Baltijas valstis. Zemnieku saimniecībā ierīkots kempinga laukums 32 karavānām. Elektrības pieslēgums - 220V. Dušas - karsts/auksts ūdens, WC, virtuve, veļas mašīna, ugunskura vieta, grils, spēļu laukums bērniem atrakcijas un bumbu spēles, izbraucieni ar laivu. Ekskursija - pieredzes apmaiņa 200 ha zemnieku saimniecībā, seno darba rīku kolekcija.

30ha Rapsis, Ziemas kvieši 180ha, Zaļināšana 20ha, Vasaras kvieši 50ha.

Bērniem un jauniešiem   Agro   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mežacīruļi"

Z/S „Mežacīruļi” izveidota 1992. gadā. Saimniecība atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Lielupes sateces baseinā. Uzsākot darbību, saimniecības lielums bija 7.2 ha; saimniecībā bija 3 govis, 20 aitas un 6 sivēnmātes. Šobrīd saimniecību raksturo 700 ha zemes, 300 slaucamās govis, siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi. 

Intensīva lauksaimniecība. Specializējas piena lopkopības un dārzeņkopības jomā. 700 ha zemes, 300 slaucamās govis, siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi. Saimniecība saņēmusi vairākus apbalvojumus t.sk. starptautiskus par videi draudzīgu saimniekošanu. Blakus saimniecībai izveidots mākslīgs mitrājs (vienīgais Latvijā), kas darbojas kā dabisks bioloģisks filtrs. Saimniecībā darbojas moderna biogāzes stacija.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas74   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bētas"

Viena no lielākajām Kurzemes gaļas – pienkopības saimniecībām (~ 500 liellopu ganāmpulks). Voljēros audzē arī lielāko daļu no Latvijā sastopamajiem mājputniem. Piedāvā izzinošu ekskursiju, dzīvnieku gaļas, piena un olu iegādi. Saimniecības produkcijai ir preču zīme „Latvijas ekoprodukts”. To ir tiesīgi lietot tikai atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības noteikumiem sertificēti ražotāji, produkta ražošana, pārstrāde, iepakošana, transportēšana un tirdzniecība tiek stingri kontrolēta. "Latvijas Ekoprodukts" ir pilnībā veselīgs un dabīgs produkts. 

Bioloģiskā lauksaimniecība. 400 ha audzē graudaugus. Raža - 1200 tonnas gadā. 1 ha kartupeļi - 20 tonnas gadā. 0.5 ha dārzeņi - 10 tonnas gadā. Lopkopība - 1300 tonnas piena, 150 tonnas liellopu gaļas, 50 tonnas jaunlopu gaļas, 3 tonnas cūkgaļas, 2 tonnas - aitas.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lopkopības pieredzes maršruts

Profesionāla lauksaimniecības tūre, kuras laikā tiek iepazītas lopkopības saimniecības, kas audzē govis, aitas, kazas un cūkas. Iepazīšanās diena, kuras laikā Latvijas galvaspilsētas – Rīgas (UNESCO mantojums) apskate. Nākamas dienas pirmajā pusē dodamies uz Kurzemi. Zemnieku saimniecības apmeklējums, kuras specializācija ir gaļas liellopu ganāmpulks. Otras saimniecības specializācija ir dažādas jomas - tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšana vaislai, nobarošana un gaļas ražošana, piena sivēnu pārdošana un cūkgaļas ražošana, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšana, kā arī biškopība. Vakarpusē – Kuldīgas vecpilsētas un Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas apmeklējums. Nākamajā dienā dodamies uz Vidzemi. Pirmā saimniecība ir specializējusies liellopu audzēšanā un intensīvajā lauksaimniecībā, bet otrās specializācija ir piena lopkopība, graudaugu un zālāju audzēšana. Kokneses pilsdrupu, kas atrodas latviešu tautas likteņupes – Daugavas krastos, apskate. Vakarpusē - viena no lielākajām kazkopības saimniecībām Latvijā. Te audzē ap 160 tīršķirnes kazas (Alpu, Anglo, Vācu baltā dižciltīgā) un mājas cūkas kuiļus (vaislai). Ekskursija un vairāku sieru šķirņu degustācija. Nākamās dienas rītā apmeklējam vienu no lielākajām Latvijas aitkopības saimniecībām, kas vienlaikus ir arī bioloģiskā saimniecība. Te audzē ap 250 Latvijas tumšgalves šķirņu aitu. Otra saimniecība darbojas divos virzienos – audzē graudus un zālāju sēklas un nodarbojas ar piena lopkopību un jaunlopu audzēšanu. Cēsu viduslaiku pils apskate. Cēsu pils bija Livonijas ordeņa mestru rezidence un viens no stiprākajiem ordeņa cietokšņiem tagadējās Baltijas teritorijā. Dienu noslēdzam Ungurmuižā, kas ir viens no izcilākajiem Latvijas 18. gs. koka barokālās celtniecības paraugiem.

N/A
Latvija

ZS Kaigari

Zemnieku saimniecība „Kaigari” atrodas Bauskas novada Mežotnes pagastā. Tās specializācija ir graudaugu  sēklaudzēšana. Saimniecībā aktīvi izmanto ES projektu sniegtās atbalsta iespējas, par kuriem iegādāta moderna lauksaimnieciskās ražošanas tehnika. Kopumā tiek apsaimniekoti ap 400 ha. No saimniecības ābeļdārza paveras izcili skaista ainava uz Lielupes ieleju.

Saimniecības specializācija ir graudaugu  sēklaudzēšana. Kopumā tiek apsaimniekoti ap 500 ha. Graudaugi – 470 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Dārzeņkopības tūre

Profesionāla lauksaimniecības tūre, kuras laikā tiek iepazītas modernas un tehnoloģiski attīstītas ražojošas saimniecības. Iepazīšanās diena ar Latvijas galvaspilsētas – Rīgas (UNESCO mantojums), Rīgas centrālā tirgus (viens no lielākajiem slēgtā tipa tirgiem Eiropā) apskati. Nākamajā dienā piedāvājam organizētu tikšanos ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas speciālistiem, lauksaimnieku NVO pārstāvjiem. Dodamies uz saimniecisko atkritumu ekoloģisko poligonu, kas ir Eiropas mērogā atzīta iniciatīva, kur atkritumu energobloka saražotais siltums tiek izmantots siltumnīcu apsildei, kas nodrošina ideālu vidi lauksaimnieciskai ražošanai (puķes un tomāti). Inovatīvas saimniecības, kur ievāc bērzu sulu un ražo dažādus produktus – BIO bērzu sulas vīnu (sārtais, pussaldais), BIO Bērzu sulas putojošo vīnu, bērzu sulas limonādi, sīrupu, – apmeklējums. Nākamās dienas rīts sākas ar saimniecības apskati, kur audzē kvalitatīvus dārzeņus un kartupeļus. Tajā veiksmīgi tiek risināti glabāšanas, realizācijas un loģistikas jautājumi. Pa ceļam – Kokneses pilsdrupu, kas atrodas latviešu tautas likteņupes – Daugavas krastos apskate. Maršrutā ir iekļauta zemnieku saimniecība, kurā audzē kaņepes un ražo no tām dažādus pārtikas produktus. Nakšņošanā plānota muižas kompleksā, kas pārveidots par naktsmīni un spa kompleksu. Nākamajā rītā – vienas no Latvijā jaunākajām alus darītavām – apmeklējums. Ekskursija un degustācijas. Ap pusdienas laiku – saimniecība, kurā ziemas mēnešos pateicoties biomasas koģenerācijas stacijai, ražo enerģiju un apsilda siltumnīcas. Vakarā – atgriešanās Rīgā.

N/A
Latvija

SIA "Mikaitas"

Šķirnes aitu audzēšanas uzņēmums SIA Mikaitas ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2005. gadā. Tā misija ir piedāvāt gaļu ražojošiem ganāmpulkiem vaislas materiālu, kas dod ātraudzīgus jērus ar teicamām gaļas īpašībām. Saimniecībā audzē Oxforddown aitu šķirni. Saimniecībā var iegādāties: dažāda vecuma šķirnes jaunaitiņas, vaislas aitas un teķus, dziju, vilnas izstrādājumus, apstrādātas aitādas, aitas apganīšanai, jēra gaļu un dažādus gaļas izstrādājumus.

Saimniecības galvenā specializācija ir Oxforddown šķirnes aitu audzēšana (~700 gab.). Saimniecība realizē dažāda vecuma jaunaitas, vaislas aitas un teķus, vilnas izstrādājumus, apstrādātas aitādas, jēra un aitas gaļu un tās izstrādājumus. Strādā atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības metodēm.

Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12  
N/A
Latvija

ZS "Vālodzes"

Saimnieks savu bišu saimniecību ir iekopis skaista ezera krastā, kādā senā mājvietā, bišu stropus izvietojot divās vietās – ezera pakalnā un skaistā paša veidotā meža pļavā. Blakus bišu dravai atrodas skaists ābeļu dārzs, kur rudenī saimnieks priecājas redzēt talciniekus. Kopš 1996. gada saimnieks lēnām ir atjaunojis un kopis šo saimniecību, kur nu jau ir skaists plašs ezers, ezera mājiņa, klēts ar izremontētu klēts augšu un balkonu, bišu drava un ābeļu dārzs.

Galvenā saimniecības specializācija - biškopība (65 gab.). 5 t produkcijas gadā. Nodarbojas arī ar augļkopību - āboli, 1 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona5-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kūdrāji

Saimniecībā audzē zirņus, putraimus, lauku pupiņas un liellopus. Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju, kuras laikā stāsta par biodinamiskās lauksaimniecības paņēmieniem.

Saimniecībā audzē zirņus, putraimus, lauku pupiņas un liellopus. ~30 liellopi, gaļas produkcija 2-3 t gadā. Graudaugi 5 t gadā. Aramzeme 100 ha.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas175   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

ZS "Jokas"

„Jokas” atrodas 4 km austrumos no Turlavas. Saimnieks Jānis Uzulēns uzņēmumu mērķtiecīgi attīstījis un paplašinājis kopš tās dibināšanas 2011. gadā. Saimniecības lepnums ir gaļas lopu ganāmpulks, kurā ir ap 70 govju, kā arī pieci zirgi. Saimniecībā ražo desas un citus gaļas produktus. Saimniecība piedāvā arī citus pakalpojumus – apsaimnieko mežus un nodarbojas ar zivsaimniecību.

Apsaimniekojamā platība - 86 ha. Pamatnodarbe - gaļas liellopu audzēšana (71 gab., 15 t/gadā). Zālāji/papuves - 86 ha, 600 t/gadā. Papildus - mežapstrāde, zirgi (5 gab.). 

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Rožlejas"

„Rožlejas” atrodas Tukuma novada Džūkstes pagastā, kur Austrumkursas augstiene mijas ar Tīreļu līdzenumu. 1989. gadā saimniekošanu uzsāka tagadējā saimnieka - Jāņa Ukšes vecāki. Tika izveidota naturālā saimniecība, kur sākotnēji audzēja cukurbietes, bet vēlāk – kviešus. Divdesmit piecu gadu laikā, pārdomātas saimniekošanas rezultātā, „Rožlejas” ir izveidojušās par vienu no lielākajām graudaugu saimniecībām Latvijas rietumdaļā. Saimnieki aktīvi startējuši dažādos ES projektos. Iepirkta mūsdienīga tehnika, uzbūvēti graudu un tehnikas glabāšanas angāri. Saimniecības specializācija ir graudi (ziemas mieži, ziemas kvieši), kas šobrīd tiek audzēti ~ 1200 ha platībā.

Intensīvā lauksaimniecība. Specializācija - graudkopība (graudaugi ziemāji / vasarāji - 750 ha, 3900 t/gadā; rapsis - 500 ha, 1500 t/gadā).

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas67   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

SIA "Sutru ogu dārzs"

"Sutru ogu dārzs" atrodas Līvānu novada Sutru pagastā. Saimniecībā tiek audzētas zemenes un mellenes. Tās audzē tuneļos, tāpēc ir gatavas daudz ātrāk nekā citviet Latvijā. Mellenes un zemenes ir iespējams iegādāties uz vietas un izbraukumos.

3 ha platībā tiek audzētas zemenes un mellenes. Produkcijas gadā - 15 t.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona5-8   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

ZS "Zvaigznītes"

Zemnieku saimniecība "Zvaigznītes" atrodas tuvu Rīgai - Ogresgalā, Ogres novadā. Saimniecībā saimnieko ģimene divās paaudzēs, un galvenais darbības veids ir lopkopība - saimniecībā ir apmēram 350 piena liellopi, 120 gaļas liellopi un 230 jaunlopi.

Intensīva lauksaimniecība. Apsaimniekojamā platība: 610 ha. 200 ha graudaugu, 420 ha - zālāju/papuves. Produkcija - 1100 t graudaugu gadā. 350 piena liellopi, 120 gaļas liellopi, 230 jaunlopi. 2700 t piena gadā, 70 t gadā liellopu gaļa.

Attālums no valsts galvaspilsētas49   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Galiņi"

Zemnieku saimniecībā audzē kvalitatīvus dārzeņus un kartupeļus, ko pierāda visiem produktiem piešķirtā kvalitātes zīme "Zaļā karotīte". No "Galiņu" noliktavām un laukiem dārzeņi un kartupeļi aizceļo uz vairāk kā 250 veikaliem, bērnudārziem, skolām, augļu un dārzeņu bāzēm un pārstrādes uzņēmumiem visā Latvijā. Ražošana notiek 3 apakšvienībās: "Dārzeņu noliktava" – noliktavu saimniecība 6 000 t, dārzeņu šķirošana, mazgāšana, fasēšana, realizācija un loģistika, kā arī pieguļošie lauku masīvi. "Galiņi"- noliktavas 1 000 t, siltumnīcas 6 000 kv.m, siltumnīcu produkcijas realizācija, pieguļošie lauku masīvi. "Rembate"- noliktava 2 500 t un pieguļošie lauku masīvi.

Apsaimniekojamā platība: 404 ha. 70 ha audzē kartupeļus, 180 ha - dārzeņus (tomāti, burkāni, gurķi, redīsi u.c.). Gadā tiek izaudzētas vairāk nekā 10 000 t kartupeļu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona5-10  
N/A
Latvija

ZS "Valti"

Saimniecība nodarbojas ar tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšanu vaislai, nobarošanai un gaļas ražošanai, ar piena sivēnu pārdošanu un cūkgaļas ražošanu, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšanu, kā arī biškopību. Saimnieki jau vairākus gadus sešos saimniecības dīķos audzē karpas, līņus un orfas. Ziemas sezonā zivis var ķert speciālos zivju mājas baseinos, kas izveidoti, uzpludinot Bērzenes upes līkumu. Z/S „Valti” saviem apmeklētājiem piedāvā ieskatu un mācības bioloģiskajā saimniekošanā, gaļas liellopu audzēšanā, t.sk. ģenētiskajā darbā ar tīršķirnes uzturēšanu, un makšķerēšanu svaigā gaisā. Semināru un mācību vajadzībām Zivju mājā ir izbūvēta speciāla semināru zāle un virtuve. Saimniecībā atrodas un tiek uzturēta Oskara Kalpaka taka, kas šķērso ģeoloģiski un ainaviski interesantu teritoriju. 

Ekstensīva lauksaimniecība. Tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšana vaislai, nobarošanai un gaļas ražošanai, piena sivēnu pārdošana un cūkgaļas ražošana, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšana, biškopība. Platība – 425 ha. Graudaugi – 44 ha, kartupeļi – 3 ha, zālāji – 320 ha, liellopi piena – 107, liellopi gaļas – 100, cūkas - 50.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas154   Sezona5-9   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Pētnieciskā jaunsaimniecība "Gundegas"

Laugas purvā pirmoreiz Latvijā (1992.g.) sāka audzēt lielogu dzērvenes. Šobrīd te zeļ 6 Latvijā izveidotas dzērveņu šķirnes, t.sk. dižbrūklene - Amerikas lielogu dzērvenes un Latvijas brūklenes krustojums. Piedāvā lekcijas, konsultācijas, ekskursiju pa Laugas purvu, dzērveņu un to pārstrādes produktu un ražojošu dzērveņu velēnu iegādi.

Integrētā lauksaimniecība. Dzērveņu ogulāji 22 ha platībā. 60 tonnu lielogu dzērveņu gadā. Kūdrā izstrādātajā Laugas purvā audzē 8 Amerikā reģistrētas un 6 Latvijā radītas dzērveņu un dižbrūkleņu šķirnes. Saimniecība izstrādājusi arī savas pārstrādes tehnoloģijas, ražo dažādu ogu sukādes, sīrupus, sulas un tējas.

Attālums no valsts galvaspilsētas55   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

ZS "Lazdiņi"

„Lazdiņi” – viena no Latvijas modernākajām saimniecībām, atrodas Zemgales līdzenuma ziemeļrietumu daļā, Krimūnu pagastā. Saimniecībā orientējusies uz graudaugu (ap 1100 ha) audzēšanu, pirmapstrādi un uzglabāšanu. Tās saimnieks Juris Lazdiņš ir Latvijā lielākās lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas vadītājs. Iepriekš piesakoties, uz saimniecību lauksaimniecības profesionāļi un topošie eksperti var doties pieredzes apmaiņā. Apkaimē paveras tipiska Zemgales līdzenuma ainava. 

Graudaugi 530 ha, rapsis - 200 ha. Produkcija gadā - graudaugi 2500 t, rapsis 600 t.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas73   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lauku sēta "Baķi"

Saimniecība atrodas ļoti ainaviskā un iekoptā vietā - Balupes kreisajā krastā, Rugāju novadā. Tā savu darbību uzsākusi nesen – 2013. gadā. Balupes piekrastes pļavās ganās vairāk nekā 100 Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, kas tiek izmantotas gaļas un vilnas ieguvei. Nelielā daudzumā tiek audzēti vaislas truši. Saimnieki piedāvā ekskursiju pa apkaimes laukiem, pirts rituālus. Ja apmeklētāji savlaicīgi piesakās, iespējams pasūtīt plovu ar aitas gaļu.

Aitu audzēšana - 120 aitas. Ap 100 Latvijas tumšgalvas šķirņu aitu, kas tiek izmantotas vilnas un gaļas ražošanai. Nelielā daudzumā – vaislas truši.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Mežvidi

"Mežvidi" (SIA „Latgales dārzeņu loģistika”) savu darbu uzsāka jau 2007.gadā, un šobrīd piedāvā garšīgus un veselīgus sarkanos ķekaru tomātus. "Mežvidu" saimnieki arī turpmāk plāno tomātus audzēt un piegādāt pircējiem tieši ziemas mēnešos, kad veselīgi un vitamīniem bagāti dārzeņi ir vajadzīgi visvairāk. Siltumnīcās uzņēmums izmanto mūsdienīgas fotosintēzes tehnoloģijas, kuru dēļ baudāms iespaidīgs skats – no siltumnīcām staro violeta un spilgti sarkana gaisma. Tomātus apputeksnē ar dabisku metodi – izmantojot kamenes. Uzņēmuma darbības stils ir atvērts aktīvai dārzeņu nozares pārstāvju sadarbības veicināšanai un sabiedrības iepazīstināšanai ar tomātu audzēšanas procesu.

Tomātu audzēšana siltumnīcās. Saražo vairāk kā 140 t tomātu katru sezonu. Ķekaru tomāti ir nopērkami lielākajos Latvijas veikalos ziemas mēnešos pateicoties biomasas koģenerācijas stacijai, ar kuras saražoto enerģiju apsilda siltumnīcas. Ražo 100 % tomātu sulu no svaigiem tomātiem.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas268   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Klimpas"

Zemnieku saimniecības laukos ganās vairāk nekā pusotrs simts aitu. Uzcelta teķu nobarošanas stacija, tiek organizētas dzīvnieku izsoles un Aitu dienas. Saimnieks vada ekskursijas, piedāvā šķirnes aitu un aitkopības produkcijas iegādi.

Bioloģiskā saimniecība. Specializācija ir aitkopība, audzē vaislas dzīvniekus: 20-200 teķi. Kopējā saimniecības platība 200 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bitnieki"

Skaista lauku sēta ar videi draudzīgu saimniekošanas filozofiju un ~ 300 bišu saimēm. Apmeklētāju vajadzībām uzbūvēts veikaliņš un degustāciju zāle. Dažādziedu medus, ziedputekšņu (arī medū), propolisa (arī medū), bišu maizes, vaska sveču un suvenīru iegāde. Biškopības produktu (t.sk. medus vīna) degustācija un ekskursija.

Saimniecības specializācija ir biškopība. ~ 200 bišu saimes, 10 t medus gadā. Vidējie rādītāji ir ap 60 kg medus no vienas bišu saimes gadā.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas201   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Augļkopības tūre

Profesionāla lauksaimniecības tūre, kuras laikā tiek iepazītas augļkopības saimniecības, kas selekcionē, audzē un pavairo Latvijas klimatam piemērotas šķirnes. Iepazīšanās diena, kuras laikā Latvijas galvaspilsētas – Rīgas (UNESCO mantojums) apskate un veselīgas pārtikas veikala apmeklējums. Pirmajā dienā dodamies uz Kurzemes pusi, kur apmeklējam saimniecību, kas izstrādājusi īpašu tehnoloģiju, kas smiltsērkšķu pārstrādes procesā spēj saglabāt visas ogās esošās vielas un vitamīnus. Nākamais uzņēmums nodarbojas ar integrēto augļkopību, ražojot  augstas kvalitātes augļus un ogas - zemenes, upenes, avenes, plūmes, ābolus, bumbierus. Sabiles Vīna kalna apmeklējums. Tā ir vieta, kur vīnogas audzētas jau 16. – 17. gs. Mūsdienās šeit aug aptuveni 15 dažādu Latvijai pielāgotu vīnogu šķirņu. Nākamais apskates objekts ir Kukšu muiža, kur var iepazīt 18. – 19. gs. Latvijas vēsturisko muižu kultūrvidi. Atgriešanās Rīgā cauri Jūrmalas kūrortam. Vakariņas latviskā krodziņā. Nākamajā rītā dodamies uz Vidzemi un apmeklējam vietu, kur pirmoreiz Latvijā sāka izstrādāt bijušo kūdras purvu un audzēt tajā lielogu dzērvenes. Saimniecība izstrādājusi arī savas pārstrādes tehnoloģijas, ražo sukādes, sīrupus, sulas, tējas. Nākamā ir vieta, kur Latvijā pirmo reizi uzsākta krūmmelleņu audzēšana. Ekskursija un degustācija. Dienas noslēgumā – saimniecība, kur audzē dzērvenes un mellenes. Tā izceļas ar veiksmīgiem un veselīgiem pārtikas produktiem un to mārketingu. Ceturtās dienas rītā – Cēsu viduslaiku pils apskate. Cēsu pils bija Livonijas ordeņa mestru rezidence un viens no stiprākajiem ordeņa cietokšņiem tagadējās Baltijas teritorijā. Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma apmeklējums un tikšanās ar mācībspēkiem. Dienas noslēgumā – Ungurmuiža - viens no izcilākajiem Latvijas 18. gs. koka barokālās celtniecības paraugiem. Tās kungu māja (1732. g.) ir vienīgā Latvijā saglabājusies 18. gs. sākuma koka pils.

N/A
Latvija

SIA "Mazburkas"

Saimniecība atrodas ainaviskā vietā starp Rīgas-Ventspils (A-10) autoceļu un Tukumu, kuras apkaimē vērojama skaista un pauguraina ainava. Pauguru dienvidu nogāzēs plešas vīnogu lauki, kuros tiek audzētas ~ 60 dažādu vīnogu šķirnes. Apmeklētājiem te piedāvās ekskursijas pa dārzu ar mirkli atpūtai uz terases ar īpašo saimnieces cienastu. Te var iegādāties arī vīnogas un pasūtīt tās iepriekš. Otra saimniecības specializācija ir aitu audzēšana. Interesenti var apskatīt ganāmpulku, kā arī, iepriekš vienojoties, iegādāties jēra gaļu. Saimniece Gunta Niedra labprāt dalās pieredzē un konsultē tos, kas uzsāk aitu audzēšanas rūpalu. Piemērotākais saimniecības apmeklējuma laiks ir no maija līdz novembrim, kad ir patīkami uzturēties ārpus telpām.

Aitkopība un vīnogu audzēšana. Vīna darīšana. Iespēja nopirkt produkciju. Saimniecība 44,5 ha. Vīnogu dārzs – 5 ha. Aitas  - 145.

Attālums no valsts galvaspilsētas67   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Abullāči"

Saimnieks Abula upes krasta nogāzē pirmoreiz Latvijā (1996.g.) uzsāka krūmmelleņu audzēšanu. Tagad šeit zeļ plaši krūmmelleņu lauki. Ogu un stādu tirdzniecība, ekskursija ar degustāciju un konsultācijas, dārzu projektēšana un apzaļumošanas darbu plānošana.

Krūmmelleņu audzēšana, stādījumi. Krūmmellenes 4.4 ha, produkcija 10 t gadā. Stādu tirdzniecība.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Ekopoligons „Getliņi”

Getliņu ekoloģiskais poligons ir Latvijā unikāls piemērs ekoloģiski saderīgu darbības virzienu ieviešanai. Tā energobloka saražotais siltums tiek izmantots siltumnīcu apsildei, kas nodrošina ideālu vidi lauksaimnieciskai ražošanai (puķes un tomāti - lielaugļu tomāti, tumšsarkanie tomāti, aveņkrāsas ķekartomāti) gada aukstajos mēnešos. Poligona teritoriju (zālāju) nogana ar aitu ganāmpulka palīdzību.

Poligona teritorijā ir uzbūvētas mūsdienīgas 5,5 m augstas siltumnīcas, kurās audzē tomātus. Siltumnīcas augu aizņemtā platība ir 10512 m2. Siltumnīcas ir aprīkotas ar klimata kontroles vadības iekārtām, kuras nodrošina augu audzēšanai nepieciešamo vidi. Tomātu ziedu apputeksnēšanos nodrošina kameņu saimes. Cīņai pret kaitēkļiem tiek izmantotas spožlapsenes un plēsējērces. Tas nodrošina, ka SIA Getliņi EKO siltumnīcā saražotā produkcija ir veselīga un garšīga. Tomātu raža tiek novākta 2 reizes nedēļā. (kopā nedēļā ~ 15 tonnas tomātu).

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas15   Sezona1-12  
N/A
Latvija

ZS "Strauti"

„Strauti” atrodas Embūtes pauguraines austrumu malā. No dienvidiem tos ieskauj plaši mežu masīvi, kuros mīt daudzi Latvijas savvaļā sastopamie dzīvnieki. Blakus saimniecībai atrodas bijušās putnu fermas korpusi. Saimniecībā audzē vaislas trušus, aitas, dažādu šķirņu mājputnus, divus zirgus un poniju. Saimniecības laukos ganās govju ganāmpulks, kurā starp dažādu šķirņu govīm apskatāmas arī Latvijas Zilās govis. Saimniece piedāvā ekskursijas skolēnu grupām un citiem interesentiem. Iepriekš vienojoties, iespējama trušu gaļas, aitas vilnas, kā arī saimniecībā izaudzēto dārzeņu iegāde. Bioloģiskā saimniecība. 

Bioloģiskā lauksaimniecība. Apstrādājamā platība: 20 ha - graudaugi, 30 ha - zālāji, 0.7 ha - kartupeļi. Produkcija gadā: graudaugi - 40 t, kartupeļi - 10 t. 14 gaļas liellopi, 12 jaunlopi, 17 cūkas, 140 aitas. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas181   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

ZS "Rudeņi"

„Rudeņi” atrodas Zemgales līdzenuma dienviddaļā – austrumos no Bērvircavas. Dibināta 1999. gadā. Saimniecība specializējusies piena lopkopībā, un tajā šobrīd ir virs 300 piena govīm un tikpat jaunlopiem. Otra saimniecības ražošanas nozare ir graudkopība. „Rudeņu” laukos - vairāk nekā 400 ha platībā aug ziemāji un vasarāji, rapši un kukurūza. Lai utilizētu lopkopības rezultātā radušos atkritumus, uzcelta moderna biogāzes ražotne, kuras saražotā enerģija tiek izmantota saimniecības vajadzībām. Aktīvi apgūst ES projektus. Par vienu no tiem uzcelta  kūts līdz 400 vietām un govju slaukšanas karuselis.

Platība (ha): 250 - graudaugi, 50 - rapsis, 200 - zālāji/papuves, 150 - kukurūza. Produkcija (tonnas gadā): graudaugi - 1500, rapsis - 200, zālāji/papuves - 6000, kukurūza - 6000. 

Saimniecībā tiek audzēti 360 piena liellopi un 300 jaunlopi. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas79   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

ZS "Lojas"

Zemnieku saimniecība "Lojas", kas atrodas Mazsalacas novadā, ir jaukta tipa saimniecība - saimniekošana, sākot no graudaugu audzēšanas (kvieši, mieži, rudzi, rapsis), līdz salmu granulu veidošanai, ko izmanto lopu pakaišiem. Gaļas lopu audzēšana.

420 ha platībā audzē graudaugus, 80 ha - rapsi, 100 ha - zālāju. Produkcija gadā: 2000 t - graudaugi, 350 t - rapsis, 1000 t - salmu granulas. 90 gaļas liellopi.

Attālums no valsts galvaspilsētas163   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Augkopības tūre

Profesionāla lauksaimniecības tūre, kuras laikā tiek iepazītas Latvijas modernākās graudaugu ražošanas saimniecības, kas raksturīgas Zemgales reģionam. Iepazīšanās diena, kuras laikā organizēta tikšanās ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas speciālistiem, lauksaimnieku NVO pārstāvjiem. Latvijas galvaspilsētas – Rīgas (UNESCO mantojums), Rīgas centrālā tirgus (viens no lielākajiem slēgtā tipa tirgiem Eiropā) apskate. Veselīgas pārtikas veikala apmeklējums. Vakariņas ar latviešu tradicionālo ēdienu un alus šķirņu baudīšanu. Nākamajā dienā dodamies uz Jelgavu, kur 18.gs. celtā Kurzemes un Zemgales hercogistes pilī organizēta tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēkiem. Maiznīcas, kurā cep maizi no bioloģiskā veidā audzētiem produktiem – apmeklējums. Nākamā ir saimniecība, kurā apvienota augkopība ar lopkopību un biogāzes ražošanu. Tajā izveidots mākslīgs mitrājs, kas attīra notekūdeņus. Vakariņas modernā un mūsdienīgā atpūtas kompleksā. Nākamajā dienā dodamies uz vienu no lielākajām Zemgales daudznozaru saimniecībām, kas specializējusies, augkopības, lopkopības, zirkopības, biogāzes un alus ražošanas jomās. Pēc tam – lielākās un tehnoloģiski modernākās graudkopības saimniecības apmeklējums. Pēcpusdienā – ekskursija pa Baltijā izcilāko pili – Rundāles pili. Tā celta kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence, kas būvēta pēc ievērojamā itāļu arhitekta F. B. Rastrelli projekta. Vakariņas ēdam kompleksā, kurā ietilpst vēsturiskas vējdzirnavas ar graudkopības tēmai veltītu ekspozīciju. Ceturtās dienas rītā – graudkopības saimniecības apmeklējums, kas audzē sēklas. Pēc tam – bioloģiskās saimniecības apmeklējums, kas audzē kviešus, miežus, zirņus, pupas, rapsi, garšvielas un zāļu tējas. Piedāvā pusdienas lauku sētā, kas gatavotas no pašu izaudzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Atgriešanās Rīgā.

N/A
Latvija

SIA "Ances"

Saimniecības "Ances" Latvijas tumšgalves aitas aug tīrā vidē – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā, Igaunijas pierobežā, Naukšēnu pagastā, kur nekad nav intensīvi lietoti ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi un minerālmēsli. Aitas gan ziemā, gan vasarā brīvi pārvietojas, un nožogojums ganībās kalpo, pirmkārt, lai aizšķērsotu ceļu vilkiem un meža cūkām. Saimniecības ganāmpulkā tiek turētas tikai tādas tīršķirnes aitu mātes, kuras dzimušas kā dvīnes vai trīnes, t.sk. arī ģenētisko resursu dzīvnieki. Dzīvnieku priekštečiem ir tikai vienas šķirnes - Vācijas melngalves asiņu piejaukums. Aitas tiek lecinātas tikai ar augstvērtīgiem LT teķiem pa grupām janvārī, februārī un augustā, septembrī.

Saimniecības specializācija - aitkopība. ~ 100 aitu mātes. Saimniecības lielums 70 ha. Zālāji – 40 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas174   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Zīles"

Saimniecības plašajās pļavās Aiviekstes upes krastos ganās Latvijā lielākais Latvijas tumšgalves aitu ganāmpulks (~ 400 dzīvnieki). Saimniecības apskate, šķirnes aitu, gaļas, vilnas, ādu un dārzeņu iegāde.

Bioloģiskā saimniecība, galvenā specializācija - aitkopība (~250 aitas). Apsaimniekojamā platība 200 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas210   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Bauskas alus darītava

Divu satekupju Mūsas un Mēmeles krastos top Latvijā iecienīts alus - Bauskas alus, kas ražots pēc klasiskās alus rūgšanas tehnoloģijas. Iespēja apmeklēt Bauskas alus darītavu un tuvāk iepazīties ar alus darītavas vēsturi, ieskatīties Bauskas alus un bezalkoholisko dzērienu tapšanas procesā, kā arī tiks piedāvāta iespēja nogaršot Bauskas alus ražotos dzērienus.

Alus un bezalkoholisko dzērienu ražošana. Saražotā produkcija gadā - 4 milj. litru. 2013. gadā finanšu apgrozījums bija ap 4 mlj. eiro gadā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Pīlādži"

Zemnieku saimniecība "Pīlādži" atrodas Durbes pagastā, Durbes novadā. Saimniecības pamatnodarbe ir graudaugu audzēšana. Papildus saimniecībā nodarbojas ar lopkopību, puķu stādu un dārzeņu audzēšanu. 

Intensīva lauksaimniecība. Apstrādājamā platība: 500 ha - graudaugi, 350 ha - rapsis, 20 ha - kartupeļi, 30 ha - zālājs, 0.1 ha - dārzeņi. Produkcja gadā: 1500 t graudaugu, 700 t rapsis, 500 t kartupeļi un 4 t dārzeņi. 1 piena liellops, 4 gaļas liellopi.

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Vilciņi - 1"

Zemnieku saimniecība „Vilciņi-1” atrodas Jelgavas rajona Zaļenieku pagastā, tā dibināta 1992. gadā uz 74 ha mantojumā atgūtās zemes. Šobrīd tiek apstrādāti (specializācija – graudkopība) ~ 2200 ha zemes. Saimniecībā strādā ar precīzās lauksaimniecības metodēm, kas palīdz ekonomēt līdzekļus, samazināt lauksaimniecības negatīvo ietekmi un veicināt vides maksimālu saudzēšanu. Papildus tiek sniegti tehnikas un transporta pakalpojumi. Z/s „Vilciņi1” ir kooperatīvās sabiedrības „LATRAPS” un Zemnieku Saeima biedrs. Saimniecība sadarbojas ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu un Latvijas Jauno zemnieku klubu, organizē seminārus un konferences - izglīto studējošos jauniešus, lauksaimniekus un citus interesentus, kā arī pieņem darbā studentus, kuri ir gatavi studijās iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot praktiskajā darbā. Līdzdarbojas SIA AgTech un SIA Agitis – atpūtas komplekss Rožmalas.

Intensīvā lauksaimniecība. Apsaimniekojamā platība: 1630 ha - graudaugi, 336 ha - rapsis, 150 ha - pupas. Produkcija gadā: 9780 t graudaugi, 1176 t - rapsis, 600 t - pupas. Saimniecībā strādā ar precīzās lauksaimniecības metodēm, kas bāzētas uz regulārām augsnes analīžu rezultātiem. Lauksaimniecības zemju apstrādē izmanto mūsdienīgas datorprogrammas, kas piesaistītas katram konkrētam zemes gabalam.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Lācīši"

„Lācīši” meklējami Galgauskas pagastā, kas atrodas dienvidrietumos no Gulbenes. Saimniecības, kas ir viena no lielākajām Vidzemes ziemeļaustrumu daļā, specializācija ir graudaugi (577 ha), rapši (295 ha) un dažādu zālāju sēklaudzēšana. Otrs saimniecības darbības virziens ir piena lopkopība (ap 100 govis), gaļas lopkopība un jaunlopu audzēšana. Izveidota interesanta apspriežu – prezentāciju telpa, kas apvienota ar govju kūti (darbība kūtī vērojama cauri lieliem stikla logiem). Aktīvi iesaistās ES projektu apguvē. Iepriekš piesakoties, iespējama saimniecības apskate un pieredzes apmaiņa.

Platība: graudaugi - 577 ha, rapsis - 295 ha, zālāji - 299 ha. Produkcija gadā: graudaugi - 1400 t, rapsis - 200 t, zālāji - 25 t. Piena liellopi - 100 (produkcija 200 t/gadā), gaļas liellopi - 30, jaunlopi - 140.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas194   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

ZS “Iesalnieki-1”

Zemnieku saimniecība "Iesalnieki-1" atrodas Pļaviņu novada Vietalvas pagastā. Saimniecības pamatnodarbe ir graudaugu audzēšana – rapsis, mieži, kvieši un zālāji. Kopējā platība 180 ha. Interesants ir fakts, ka abi brāļi saimnieko kopā un kopīgiem spēkiem apsaimnieko vairāk kā 800 ha. 

Intensīvā lauksaimniecība. 30 ha graudaugi, 100 ha - rapsis, 50 ha - zālāji. Produkcija gadā: graudaugi - 100 t, rapsis - 220 t.

Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIA "Joži"

„Joži” meklējami Jaunpilī, Jaunpils – Viesatas ceļa malā. „Joži” ir viena no lielākajām Latvijas graudkopības (ziemāji, vasarāji un arī rapši) saimniecībām, kas sākusi veidoties pagājušā gadsimta astoņdesmito – deviņdesmito gadu mijā. Šobrīd saimniecībā slejas 14 graudu torņi, tiek rekonstruēta graudu kalte. Kopumā tiek apsaimniekoti ap 5000 ha zemes, izveidots moderns lauksaimniecības tehnikas parks. Saimnieki Gunvaldis un Guna Sproģi aktīvi iesaistās dažādu ES projektu īstenošanā. Dažādu konkursu (t.sk. „Sējējs”) uzvarētāji un laureāti.

Intensīva lauksaimniecība. Graudaugi ziemāji, vasarāji - 4000 ha; rapsis - 600-1000 ha.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona3-11   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi”

Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi” atrodas Kokneses novada Bebru pagastā. Saimniekošanas pamatnozares ir piena lopkopība un kviešu, miežu, auzu, rudzu, kukurūzas un zālāju audzēšana. 2010. gadā ZS „Vecsiljāņi” sāka cietā siera ražošanu ar nosaukumu „Ievas siers”. Apmeklētājiem piedāvā siera degustācijas, saimniecības un siera ražotnes apskati.

Apmeklējums saimniecībā obligāti jāsaskaņo ar saimniekiem.

Intensīva lauksaimniecība. Apsaimniekojamā platība: 300 ha - graudaugu, 300 ha - zālāji, 300 ha - kukurūza. Produkcija gadā: 1100 t - graudaugi, 9000 t  - zālāji, 10 000 t - kukurūza. 500 piena liellopi, 400 jaunlopi. 4000 t piena gadā. Cietā siera ražošana.

Attālums no valsts galvaspilsētas106   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Agrofirma Tērvete

AS „Agrofirma Tērvete” ir lielākais daudznozaru lauksaimniecības uzņēmums Latvijā, kas darbojas 5 nozarēs - augkopība, piena lopkopība, zirgkopība, sabiedriskā ēdināšana, biogāzes ražošana.
Lielferma „Tērces” ir mūsdienu tehnoloģijām aprīkots piena ražošanas komplekss, kura ietilpība ir 3000 slaucamas govis. 

Intensīva lauksaimniecība. 4000 piena liellopi. Augkopība, zirgkopība. Biogāzes ražošana, alus ražošana. Lielfermas ietilpība ir līdz 3300 slaucamajām govīm. Vidējais gada izslaukums no govs – ap 8630 kg, saražotais piena daudzums – ap 5862 t gadā. Augkopības vajadzībām tiek apsaimniekoti ap 2972 ha zemes, no kuriem sējumi aizņem 2727 ha. Galvenie produkti ir pārtikas kvieši un rapša sēkla. Mūsdienās šī ir viena no lielākajām Latvijas zirgkopības saimniecībām (ap 40 zirgi). Tiek piedāvāta  zirgu viesnīca. Uzņēmumā iegūtā biogāze nodrošina divu koģenerācijas staciju darbību (jaudas 0,5 MW un 1,5 MW). Kopējais apgrozījums ap 19 mlj. eiro gadā.

Semināri   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku saimniecība "Kurzemnieki"

Atvērta saimniecība, kurā audzē un pārstrādā ābolus (žāvēti, ābolu čipsi, sulas). Viesus gaida izzinoša ekskursija, produkcijas iegāde un degustācija. Atrodas ļoti ainaviskā vietā – Talsu pauguraines dabas parkā. Vasaras sezonā ceļotājiem piedāvā telšu vietas.

 

Integrētā saimniecība. Apsaimniekojamā platība 24 ha. 2,5 ha - ābeles. Gadā saražo 30 tonnas ābolu, no kuriem ražo ābolu čipsus, žāvētus ābolus, ābolu sulu u.c. izstrādājumus. Audzē vīngliemežus. Rāda, kā veidot augļkoku vainagu.

Aktīvā atpūta   Vēsturiskie dārzi   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas108   Sezona7-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus