Agrotūrisma saimniecības

Agrotūrisma saimniecības ir ražojošas dažādu nozaru zemnieku saimniecības, kurās apmeklētājiem, iepriekš piesakoties, ir iespēja iepazīt mūsdienīgu saimniekošanu laukos. Šīs saimniecības rāda aktīvo lauksaimnieku - uzņēmēju dzīvesveidu un darbu, lauku profesijas, laukos audzētos un ražotos produktus, atklāj lauku dzīves iespējas un pozitīvās puses. Apmeklētājiem piedāvā dažādas programmas un ekskursijas saimniecības iepazīšanai, produktu degustācijas un iegādi. Te var izzināt pārtikas tapšanas ceļu no lauka līdz iepakojumam, apskatīt dzīvniekus, lauksaimniecības tehniku, iepazīties ar uzņēmējiem un droši iegādāties veselīgu, svaigu pārtiku.

Saimniecību apmeklējumi un tajos iegūtā informācija var noderēt, īstenojot projektu nedēļas skolās, rakstot obligāto ZPD, rīkojot “ēnu dienas” un citus skolas pasākumus, kas papildina mācību programmu un saista skolā apgūstamās zināšanas ar praktisko dzīvi un darbu. Vairāk par agro saimniecībām, kas piedāvā ekskursijas jauniešiem lasiet šeit PDF.

Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Dzintarlāči"

"Dzintarlāči" atrodas Zemgales reģionā, Tērvetes novadā. Saimniecībā apmeklētājiem ir iespējams pašiem lasīt smiltsērkšķu ogas, kā arī degustēt un iegādāties vitamīniem bagāto smiltsērkšķu ogu sulu. 

Integrētā lauksaimniecība. 8 ha platībā audzē smiltsērkšķus. Produkcija: 6-12 tonnas gadā. Gatavo sulu un ievārījumus. Saimnieks ir viens no lielākajiem Latvijas tulpju audzētājiem (ap 400 tulpju šķirnes).

Attālums no valsts galvaspilsētas80 Aktīvie sezonas mēneši4-10 Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Piknika vieta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērziņi" ("Labirinti")

Izdevīga apmešanās vieta, apceļojot Baltijas valstis. Zemnieku saimniecībā ierīkots kempinga laukums 32 karavānām. Elektrības pieslēgums - 220V. Dušas - karsts/auksts ūdens, WC, virtuve, veļas mašīna, ugunskura vieta, grils, spēļu laukums bērniem atrakcijas un bumbu spēles, izbraucieni ar laivu. Ekskursija - pieredzes apmaiņa 200 ha zemnieku saimniecībā, seno darba rīku kolekcija.

30ha Rapsis, Ziemas kvieši 180ha, Zaļināšana 20ha, Vasaras kvieši 50ha.

Bērniem un jauniešiem Agro Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas50 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Very Berry

Vieni no pirmajiem lielogu dzērveņu un melleņu audzētājiem Latvijā (kopš 1997. g). Kalna purvā, kurā savulaik tika iegūta kūdra, plešas dzērveņu, melleņu, aveņu un zemeņu lauki. Apmeklētāji var doties ekskursijā, apskatīt ogu laukus, iepazīties ar sulu ražošanas procesu, kā arī iegādāties Very Berry produkciju. Ieteicams apmeklēt „Very Berry” ražotni (ap 3 km attālumā – Dārzciemā), kur ražo sulas, sīrupus un morsus!

Integrētā lauksaimniecība. Platība ~40 ha. No tiem 20 ha ir dzērvenes, 12 ha mellenes, 5 ha avenes un 1 ha – rabarberi. Gadā saražo 80 tonnas (lielogu dzērvenes, mellenes u.c.). Klientiem piedāvā 100 % dabīgās sulas, morsus, sīrupus, dzērvenes pūdercukurā un citus gardumus.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas160 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vaidelotes"

Apskates saimniecība, kur popularizē latvisko dzīves ziņu, piekopj tradicionālos rituālus un cienā ar lauku labumu ēdieniem - putru, virteņiem, pīrāgiem, plātsmaizēm, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.

Latviešu virtuve: Zupas, graudu putras, saldie ēdieni, pīrādziņi, plātsmaizes un lauku tortes.

Īpašais ēdiens: Virteņi no rupja maluma pilngraudu miltiem ar biezpienu un speķi.

Intensīva lauksaimniecība. Nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību. Kopējā platība 365 ha. Graudaugi (kvieši, mieži) – 270 ha, rapsis – 44 ha, pākšaugi (pupas, zirņi), liellopi - 5. Audzē garšvielas un zāļu tējas.

Agro Svinības Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
Telpas semināriem Vietas atpūtai ar bērniemGida pakalpojumiSuvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Valmiermuižas alus

"Valmiermuiža" ir maza muižas darītava, kas brūvē dzīvu un dabīgu alu no kvalitatīvām izejvielām, attīstot alus baudīšanas kultūru Latvijā. Ciemojoties Valmiermuižas alus darītavā, iespējams iepazīt muižas seno vēsturi un alus darīšanas tradīcijas, kā arī redzēt, kā no dabīgām sastāvdaļām nesteidzīgi top alus, iesala dzēriens "Zelta zirgs" un kvass. Brūža apskati papildina degustācija.

Blakus alus darītavai, senajā klēts ēkā iemājojusi Valmiermuižas alus virtuve un Valmiermuižas alus tirgotava. Valmiermuižas alus virtuves stūrakmens ir viss, ko dāvā Latvijas zeme. Šī būs īstā vieta, kur terasē nesteidzīgi izbaudīt Valmiermuižas alus darītavā brūvētās garšas un brangas alus uzkodas, kā arī Valmiermuižas kūkmeistares ceptos gardumus. Savukārt tirgotavā meklējami gan dažādi Valmiermuižas brūvējumi, gan arī citu meistaru darinājumi.

Dzīva un dabīga alus, kā arī bezalkoholisko dzērienu ražošana. 2016. g. sabrūvēja 2,053 milj. litrus alus, sasniedzot apgrozījumu 4,23 miljoni eiro, kas ir par 11 % vairāk nekā 2015. gadā. Apmēram 6% alus produkcijas 2016. g. tika eksportēta, 5% no tā - uz Igauniju. 2016.g. palielināti pārdošanas apmēri,  uzsākot sadarbību ar Igaunijas “Rimi” veikalu ķēdēm, kā arī paplašinot sadarbību ar restorāniem un bāriem. Mērķis un vīzija tuvākajiem pieciem gadiem ir, lai eksports veidotu 10% no kopējā sabrūvētā alus apjoma. 2016.gada eksporta tirgi ir Igaunija, Lietuva, Zviedrija, Šveice un Vācija, kuriem 2017.gada sākumā pievienojas Somija un Lielbritānija. Atzīmējot alus darītavas astoņu gadu jubileju, 2017.gadā SIA “Valmiermuižas alus” uzsāk pusmiljonu vērtu ieguldījumu projektu, lai izveidotu “Alus darbnīcu”, kurā tiks brūvētas ekskluzīvas alus garšas mazās partijās. 2017.g. uz Valmiermuižas alus pudelēm sāk likt uzrakstu “Crafted in Latvia”/ “Darīts Latvijā”, attēkot arī Latvijas karodziņu.

Svinības Semināri Bērniem un jauniešiem Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas111 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
GrillsTelpas svinībāmTelpas semināriem Zirgu izjādesBraukšana zirga pajūgā / kamanāsVietas atpūtai ar bērniemGida pakalpojumiPiknika vietaSuvenīru veikals Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviskiCitas valodas
N/A
Latvija

Kaņepju sēta "Adzelvieši"

"Adzelvieši" atrodas 28 km no Valmieras, netālu no Burtnieku ezera. Saimniecībā audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu, aizdara rupjo malumu un kaņepju eļļu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Te var degustēt un iegādāties gardu produkciju, kā arī doties aizraujošā pagātnes ceļojumā, kas saistīts ar kaņepju audzēšanas vēsturi.

Integrētā un bioloģiskā lauksaimniecība. Ekstensīva kaņepju audzēšana. Gatavo smalko un rupjo kaņepju aizdaru. Pašaudzētas, sertificētas zālāju sēklas - viengadīgā airene, ganību airene, hibrīdā airene, pļavas auzene, timotiņš, sarkanais āboliņš. Kopējā platība: 222 ha. Graudaugi – 70 ha, kartupeļi – 2 ha, zālāji – 30 ha, kaņepes – 10 ha, citas kultūras - 100 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas150 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Telpas semināriem Vietas atpūtai ar bērniemSuvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

„Baltās anemones”

„Baltās anemones” atrodas ļoti ainaviskā vietā – Lielupes labajā krastā pie Mežotnes. No upes palienes, kur atrodas brīvdienu māja, paveras skaists skats uz Ziedoņu atsegumiem upes kreisajā krastā un Mežotnes parka dolomīta klintīm – labajā krastā. Lielupes krastu nogāzēs iekārtoti lauki, kur audzē dažādus dārzeņus – ķirbjus, gurķus, salātus, tomātus, galda bietes, kartupeļus,  kā arī garšaugus.  Izveidots arī augļu un ogu dārzs. Saimniece piedāvā produkcijas iegādi un izzinošu ekskursiju pa saimniecības laukiem. 

Intensīva lauksaimniecība. Dārzeņi (ķirbji, gurķi, tomāti, kartupeļi u.c.), ogas (zemenes, avenes u.c.), āboli, bumbieri. Kopējā saimniecības platība ir 21 ha. Dārzeņi – 2ha. Graudaugi – 19 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas76 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
Telpas semināriem Piknika vietaSuvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Rožlejas"

„Rožlejas” atrodas Tukuma novada Džūkstes pagastā, kur Austrumkursas augstiene mijas ar Tīreļu līdzenumu. 1989. gadā saimniekošanu uzsāka tagadējā saimnieka - Jāņa Ukšes vecāki. Tika izveidota naturālā saimniecība, kur sākotnēji audzēja cukurbietes, bet vēlāk – kviešus. Divdesmit piecu gadu laikā, pārdomātas saimniekošanas rezultātā, „Rožlejas” ir izveidojušās par vienu no lielākajām graudaugu saimniecībām Latvijas rietumdaļā. Saimnieki aktīvi startējuši dažādos ES projektos. Iepirkta mūsdienīga tehnika, uzbūvēti graudu un tehnikas glabāšanas angāri. Saimniecības specializācija ir graudi (ziemas mieži, ziemas kvieši), kas šobrīd tiek audzēti ~ 1200 ha platībā.

Intensīvā lauksaimniecība. Specializācija - graudkopība (graudaugi ziemāji / vasarāji - 750 ha, 3900 t/gadā; rapsis - 500 ha, 1500 t/gadā).

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas67 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Rudeņi"

„Rudeņi” atrodas Zemgales līdzenuma dienviddaļā – austrumos no Bērvircavas. Dibināta 1999. gadā. Saimniecība specializējusies piena lopkopībā, un tajā šobrīd ir virs 300 piena govīm un tikpat jaunlopiem. Otra saimniecības ražošanas nozare ir graudkopība. „Rudeņu” laukos - vairāk nekā 400 ha platībā aug ziemāji un vasarāji, rapši un kukurūza. Lai utilizētu lopkopības rezultātā radušos atkritumus, uzcelta moderna biogāzes ražotne, kuras saražotā enerģija tiek izmantota saimniecības vajadzībām. Aktīvi apgūst ES projektus. Par vienu no tiem uzcelta  kūts līdz 400 vietām un govju slaukšanas karuselis.

Platība (ha): 250 - graudaugi, 50 - rapsis, 200 - zālāji/papuves, 150 - kukurūza. Produkcija (tonnas gadā): graudaugi - 1500, rapsis - 200, zālāji/papuves - 6000, kukurūza - 6000. 

Saimniecībā tiek audzēti 360 piena liellopi un 300 jaunlopi. 

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas79 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Vilciņi - 1"

Zemnieku saimniecība „Vilciņi-1” atrodas Jelgavas rajona Zaļenieku pagastā, tā dibināta 1992. gadā uz 74 ha mantojumā atgūtās zemes. Šobrīd tiek apstrādāti (specializācija – graudkopība) ~ 2200 ha zemes. Saimniecībā strādā ar precīzās lauksaimniecības metodēm, kas palīdz ekonomēt līdzekļus, samazināt lauksaimniecības negatīvo ietekmi un veicināt vides maksimālu saudzēšanu. Papildus tiek sniegti tehnikas un transporta pakalpojumi. Z/s „Vilciņi1” ir kooperatīvās sabiedrības „LATRAPS” un Zemnieku Saeima biedrs. Saimniecība sadarbojas ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu un Latvijas Jauno zemnieku klubu, organizē seminārus un konferences - izglīto studējošos jauniešus, lauksaimniekus un citus interesentus, kā arī pieņem darbā studentus, kuri ir gatavi studijās iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot praktiskajā darbā. Līdzdarbojas SIA AgTech un SIA Agitis – atpūtas komplekss Rožmalas.

Intensīvā lauksaimniecība. Apsaimniekojamā platība: 1630 ha - graudaugi, 336 ha - rapsis, 150 ha - pupas. Produkcija gadā: 9780 t graudaugi, 1176 t - rapsis, 600 t - pupas. Saimniecībā strādā ar precīzās lauksaimniecības metodēm, kas bāzētas uz regulārām augsnes analīžu rezultātiem. Lauksaimniecības zemju apstrādē izmanto mūsdienīgas datorprogrammas, kas piesaistītas katram konkrētam zemes gabalam.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas75 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Lielgrodes

Ganāmpulkā ap 200 kaziņas. Saimnieks ar vieglu humora pieskaņu pastāsta par dzīvi ar kazām Latvijā un Eiropā, kazu siera pagatavošanas un garšas noslēpumiem, uzaicina uz sieru degustāciju, kuru ir iespējams pēc tam iegādāties. „Lielgrodēs” gatavotais kazu siers ir ne vien veselīgs, bet arī ļoti gards.

Saimniecības specializācija ir kazkopība jau 15 gadu garumā. Ganāmpulkā ap 180-200 kazām. Kopējā apsaimniekojamā platība - 50 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas53 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Strauti"

„Strauti” atrodas Embūtes pauguraines austrumu malā. No dienvidiem tos ieskauj plaši mežu masīvi, kuros mīt daudzi Latvijas savvaļā sastopamie dzīvnieki. Blakus saimniecībai atrodas bijušās putnu fermas korpusi. Saimniecībā audzē vaislas trušus, aitas, dažādu šķirņu mājputnus, divus zirgus un poniju. Saimniecības laukos ganās govju ganāmpulks, kurā starp dažādu šķirņu govīm apskatāmas arī Latvijas Zilās govis. Saimniece piedāvā ekskursijas skolēnu grupām un citiem interesentiem. Iepriekš vienojoties, iespējama trušu gaļas, aitas vilnas, kā arī saimniecībā izaudzēto dārzeņu iegāde. Bioloģiskā saimniecība. 

Bioloģiskā lauksaimniecība. Apstrādājamā platība: 20 ha - graudaugi, 30 ha - zālāji, 0.7 ha - kartupeļi. Produkcija gadā: graudaugi - 40 t, kartupeļi - 10 t. 14 gaļas liellopi, 12 jaunlopi, 17 cūkas, 140 aitas. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas181 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Lazdiņi"

„Lazdiņi” – viena no Latvijas modernākajām saimniecībām, atrodas Zemgales līdzenuma ziemeļrietumu daļā, Krimūnu pagastā. Saimniecībā orientējusies uz graudaugu (ap 1100 ha) audzēšanu, pirmapstrādi un uzglabāšanu. Tās saimnieks Juris Lazdiņš ir Latvijā lielākās lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas vadītājs. Iepriekš piesakoties, uz saimniecību lauksaimniecības profesionāļi un topošie eksperti var doties pieredzes apmaiņā. Apkaimē paveras tipiska Zemgales līdzenuma ainava. 

Graudaugi 530 ha, rapsis - 200 ha. Produkcija gadā - graudaugi 2500 t, rapsis 600 t.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas73 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Zīles"

Saimniecības plašajās pļavās Aiviekstes upes krastos ganās Latvijā lielākais Latvijas tumšgalves aitu ganāmpulks (~ 400 dzīvnieki). Saimniecības apskate, šķirnes aitu, gaļas, vilnas, ādu un dārzeņu iegāde.

Bioloģiskā saimniecība, galvenā specializācija - aitkopība (~250 aitas). Apsaimniekojamā platība 200 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas210 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kurzemnieki

Saimniecība atrodas ļoti skaistā vietā - Talsu pauguraines rietumu nogāzē, no kuras paveras skats uz Talsiem un to apkaimi. Atvērta saimniecība, kurā audzē un pārstrādā ābolus (žāvēti, ābolu čipsi, sulas). Viesus gaida izzinoša ekskursija, produkcijas iegāde un degustācija. Atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Talsu pauguraines dabas parkā. Vasaras sezonā ceļotājiem piedāvā telšu vietas. Rāda, kā veidot augļkoku vainagu. Saimniecības dārzos, kas plešas Talsu pauguraines nogāzēs, ir savāktas dažādas ābeļu šķirnes - saimniece veido un attīsta vietējo šķirņu kolekciju. Pie saimniecības uzstādīts arī informatīvs stends, kas iepazīstina ar Talsu pauguraines dabas parka nozīmīgākajām vērtībām.

Saimniecības teritorijā tiek piedāvāta svinību un ceremoniju vieta; pieejama stikla oranžērijas un teritorijas noma pasākumiem. Piedāvājums jaunlaulātajiem - ābeles stādīšana “Kurzemnieku” paradīzes dārzā, foto sesijas.

Integrētā saimniecība. Apsaimniekojamā platība 24 ha. 2,5 ha - ābeles. Gadā saražo 30 tonnas ābolu, no kuriem ražo ābolu čipsus, žāvētus ābolus, ābolu sulu u.c. izstrādājumus. Rāda, kā veidot augļkoku vainagu.

Aktīvā atpūta Vēsturiskie dārzi Makšķerēšana Attālums no valsts galvaspilsētas108 Aktīvie sezonas mēneši7-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
Lauku pirtsGrillsTelšu vietasTelpas semināriem MakšķerēšanaPeldvietaLaukums sporta spēlēmPiknika vietaSuvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Pētnieciskā jaunsaimniecība "Gundegas"

Laugas purvā pirmoreiz Latvijā (1992.g.) sāka audzēt lielogu dzērvenes. Šobrīd te zeļ 6 Latvijā izveidotas dzērveņu šķirnes, t.sk. dižbrūklene - Amerikas lielogu dzērvenes un Latvijas brūklenes krustojums. Piedāvā lekcijas, konsultācijas, ekskursiju pa Laugas purvu, dzērveņu un to pārstrādes produktu un ražojošu dzērveņu velēnu iegādi.

Integrētā lauksaimniecība. Dzērveņu ogulāji 22 ha platībā. 60 tonnu lielogu dzērveņu gadā. Kūdrā izstrādātajā Laugas purvā audzē 8 Amerikā reģistrētas un 6 Latvijā radītas dzērveņu un dižbrūkleņu šķirnes. Saimniecība izstrādājusi arī savas pārstrādes tehnoloģijas, ražo dažādu ogu sukādes, sīrupus, sulas un tējas.

Attālums no valsts galvaspilsētas55 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
Telpas semināriem Piknika vietaSuvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Vālodzes"

Saimnieks savu bišu saimniecību ir iekopis skaista ezera krastā, kādā senā mājvietā, bišu stropus izvietojot divās vietās – ezera pakalnā un skaistā paša veidotā meža pļavā. Blakus bišu dravai atrodas skaists ābeļu dārzs, kur rudenī saimnieks priecājas redzēt talciniekus. Kopš 1996. gada saimnieks lēnām ir atjaunojis un kopis šo saimniecību, kur nu jau ir skaists plašs ezers, ezera mājiņa, klēts ar izremontētu klēts augšu un balkonu, bišu drava un ābeļu dārzs.

Galvenā saimniecības specializācija - biškopība (65 gab.). 5 t produkcijas gadā. Nodarbojas arī ar augļkopību - āboli, 1 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas50 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

SIA "Joži"

„Joži” meklējami Jaunpilī, Jaunpils – Viesatas ceļa malā. „Joži” ir viena no lielākajām Latvijas graudkopības (ziemāji, vasarāji un arī rapši) saimniecībām, kas sākusi veidoties pagājušā gadsimta astoņdesmito – deviņdesmito gadu mijā. Šobrīd saimniecībā slejas 14 graudu torņi, tiek rekonstruēta graudu kalte. Kopumā tiek apsaimniekoti ap 5000 ha zemes, izveidots moderns lauksaimniecības tehnikas parks. Saimnieki Gunvaldis un Guna Sproģi aktīvi iesaistās dažādu ES projektu īstenošanā. Dažādu konkursu (t.sk. „Sējējs”) uzvarētāji un laureāti.

Intensīva lauksaimniecība. Graudaugi ziemāji, vasarāji - 4000 ha; rapsis - 600-1000 ha.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas60 Aktīvie sezonas mēneši3-11 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Lojas"

Zemnieku saimniecība "Lojas", kas atrodas Mazsalacas novadā, ir jaukta tipa saimniecība - saimniekošana, sākot no graudaugu audzēšanas (kvieši, mieži, rudzi, rapsis), līdz salmu granulu veidošanai, ko izmanto lopu pakaišiem. Gaļas lopu audzēšana.

420 ha platībā audzē graudaugus, 80 ha - rapsi, 100 ha - zālāju. Produkcija gadā: 2000 t - graudaugi, 350 t - rapsis, 1000 t - salmu granulas. 90 gaļas liellopi.

Attālums no valsts galvaspilsētas163 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Sutru ogu dārzs

"Sutru ogu dārzs" atrodas Līvānu novada Sutru pagastā. Saimniecībā tiek audzētas krūmmellenes. Tās audzē tuneļos, tāpēc ir gatavas daudz ātrāk nekā citviet Latvijā. Ogas ir iespējams iegādāties uz vietas un izbraukumos. 3 ha platībā tiek audzētas mellenes.

3 ha platībā tiek audzētas mellenes. 

Attālums no valsts galvaspilsētas200 Aktīvie sezonas mēneši5-8 Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Agrofirma Tērvete

AS „Agrofirma Tērvete” ir lielākais daudznozaru lauksaimniecības uzņēmums Latvijā, kas darbojas 5 nozarēs - augkopība, piena lopkopība, zirgkopība, sabiedriskā ēdināšana, biogāzes ražošana.
Lielferma „Tērces” ir mūsdienu tehnoloģijām aprīkots piena ražošanas komplekss, kura ietilpība ir 3000 slaucamas govis. 

Intensīva lauksaimniecība. 4000 piena liellopi. Augkopība, zirgkopība. Biogāzes ražošana, alus ražošana. Lielfermas ietilpība ir līdz 3300 slaucamajām govīm. Vidējais gada izslaukums no govs – ap 8630 kg, saražotais piena daudzums – ap 5862 t gadā. Augkopības vajadzībām tiek apsaimniekoti ap 2972 ha zemes, no kuriem sējumi aizņem 2727 ha. Galvenie produkti ir pārtikas kvieši un rapša sēkla. Mūsdienās šī ir viena no lielākajām Latvijas zirgkopības saimniecībām (ap 40 zirgi). Tiek piedāvāta  zirgu viesnīca. Uzņēmumā iegūtā biogāze nodrošina divu koģenerācijas staciju darbību (jaudas 0,5 MW un 1,5 MW). Kopējais apgrozījums ap 19 mlj. eiro gadā.

Semināri Izjādes Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telpas semināriem EkrānsMultimediju projektorsDatorsKopētājs Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Mežvidi

"Mežvidi" (SIA „Latgales dārzeņu loģistika”) savu darbu uzsāka jau 2007.gadā, un šobrīd piedāvā garšīgus un veselīgus sarkanos ķekaru tomātus. "Mežvidu" saimnieki arī turpmāk plāno tomātus audzēt un piegādāt pircējiem tieši ziemas mēnešos, kad veselīgi un vitamīniem bagāti dārzeņi ir vajadzīgi visvairāk. Siltumnīcās uzņēmums izmanto mūsdienīgas fotosintēzes tehnoloģijas, kuru dēļ baudāms iespaidīgs skats – no siltumnīcām staro violeta un spilgti sarkana gaisma. Tomātus apputeksnē ar dabisku metodi – izmantojot kamenes. Uzņēmuma darbības stils ir atvērts aktīvai dārzeņu nozares pārstāvju sadarbības veicināšanai un sabiedrības iepazīstināšanai ar tomātu audzēšanas procesu.

Tomātu audzēšana siltumnīcās. Saražo vairāk kā 140 t tomātu katru sezonu. Ķekaru tomāti ir nopērkami lielākajos Latvijas veikalos ziemas mēnešos pateicoties biomasas koģenerācijas stacijai, ar kuras saražoto enerģiju apsilda siltumnīcas. Ražo 100 % tomātu sulu no svaigiem tomātiem.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas268 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Pīlādži"

Zemnieku saimniecība "Pīlādži" atrodas Durbes pagastā, Durbes novadā. Saimniecības pamatnodarbe ir graudaugu audzēšana. Papildus saimniecībā nodarbojas ar lopkopību, puķu stādu un dārzeņu audzēšanu. 

Intensīva lauksaimniecība. Apstrādājamā platība: 500 ha - graudaugi, 350 ha - rapsis, 20 ha - kartupeļi, 30 ha - zālājs, 0.1 ha - dārzeņi. Produkcja gadā: 1500 t graudaugu, 700 t rapsis, 500 t kartupeļi un 4 t dārzeņi. 1 piena liellops, 4 gaļas liellopi.

Attālums no valsts galvaspilsētas195 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS “Iesalnieki-1”

Zemnieku saimniecība "Iesalnieki-1" atrodas Pļaviņu novada Vietalvas pagastā. Saimniecības pamatnodarbe ir graudaugu audzēšana – rapsis, mieži, kvieši un zālāji. Kopējā platība 180 ha. Interesants ir fakts, ka abi brāļi saimnieko kopā un kopīgiem spēkiem apsaimnieko vairāk kā 800 ha. 

Intensīvā lauksaimniecība. 30 ha graudaugi, 100 ha - rapsis, 50 ha - zālāji. Produkcija gadā: graudaugi - 100 t, rapsis - 220 t.

Attālums no valsts galvaspilsētas133 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

SIA "Mazburkas"

Saimniecība atrodas ainaviskā vietā starp Rīgas-Ventspils (A-10) autoceļu un Tukumu, kuras apkaimē vērojama skaista un pauguraina ainava. Pauguru dienvidu nogāzēs plešas vīnogu lauki, kuros tiek audzētas ~ 60 dažādu vīnogu šķirnes. Apmeklētājiem te piedāvās ekskursijas pa dārzu ar mirkli atpūtai uz terases ar īpašo saimnieces cienastu. Te var iegādāties arī vīnogas un pasūtīt tās iepriekš. Otra saimniecības specializācija ir aitu audzēšana. Interesenti var apskatīt ganāmpulku, kā arī, iepriekš vienojoties, iegādāties jēra gaļu. Saimniece Gunta Niedra labprāt dalās pieredzē un konsultē tos, kas uzsāk aitu audzēšanas rūpalu. Piemērotākais saimniecības apmeklējuma laiks ir no maija līdz novembrim, kad ir patīkami uzturēties ārpus telpām.

Aitkopība un vīnogu audzēšana. Vīna darīšana. Iespēja nopirkt produkciju. Saimniecība 44,5 ha. Vīnogu dārzs – 5 ha. Aitas  - 145.

Attālums no valsts galvaspilsētas67 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Abullāči"

Saimnieks Abula upes krasta nogāzē pirmoreiz Latvijā (1996.g.) uzsāka krūmmelleņu audzēšanu. Tagad šeit zeļ plaši krūmmelleņu lauki. Ogu un stādu tirdzniecība, ekskursija ar degustāciju un konsultācijas, dārzu projektēšana un apzaļumošanas darbu plānošana.

Krūmmelleņu audzēšana, stādījumi. Krūmmellenes 4.4 ha, produkcija 10 t gadā. Stādu tirdzniecība.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas120 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi”

Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi” atrodas Kokneses novada Bebru pagastā. Saimniekošanas pamatnozares ir piena lopkopība un kviešu, miežu, auzu, rudzu, kukurūzas un zālāju audzēšana. 2010. gadā ZS „Vecsiljāņi” sāka cietā siera ražošanu ar nosaukumu „Ievas siers”. Atsevišķos gadījumos izskata arī ekskursantu pieņemšanu. Apmeklētājiem piedāvā siera degustācijas, saimniecības un siera ražotnes apskati. Sieru var iegādāties lielākos un mazākos veikalos gandrīz visā Latvijā.

Apmeklējums saimniecībā obligāti jāsaskaņo ar saimniekiem.

Intensīva lauksaimniecība. Apsaimniekojamā platība: 300 ha - graudaugu, 300 ha - zālāji, 300 ha - kukurūza. Produkcija gadā: 1100 t - graudaugi, 9000 t  - zālāji, 10 000 t - kukurūza. 500 piena liellopi, 400 jaunlopi. 4000 t piena gadā. Cietā siera ražošana.

Attālums no valsts galvaspilsētas106 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Bauskas alus darītava

Divu satekupju Mūsas un Mēmeles krastos top Latvijā iecienīts alus - Bauskas alus, kas ražots pēc klasiskās alus rūgšanas tehnoloģijas. Iespēja apmeklēt Bauskas alus darītavu un tuvāk iepazīties ar alus darītavas vēsturi, ieskatīties Bauskas alus un bezalkoholisko dzērienu tapšanas procesā, kā arī tiek piedāvāta iespēja nogaršot Bauskas alus ražotos dzērienus.

Alus un bezalkoholisko dzērienu ražošana. Saražotā produkcija gadā - 4 milj. litru. 2013. gadā finanšu apgrozījums bija ap 4 mlj. eiro gadā.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

SIA "Mikaitas"

Šķirnes aitu audzēšanas uzņēmums SIA Mikaitas ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2005. gadā. Tā misija ir piedāvāt gaļu ražojošiem ganāmpulkiem vaislas materiālu, kas dod ātraudzīgus jērus ar teicamām gaļas īpašībām. Saimniecībā audzē Oxforddown aitu šķirni. Saimniecībā var iegādāties: dažāda vecuma šķirnes jaunaitiņas, vaislas aitas un teķus, dziju, vilnas izstrādājumus, apstrādātas aitādas, aitas apganīšanai, jēra gaļu un dažādus gaļas izstrādājumus.

Saimniecības galvenā specializācija ir Oxforddown šķirnes aitu audzēšana (~700 gab.). Saimniecība realizē dažāda vecuma jaunaitas, vaislas aitas un teķus, vilnas izstrādājumus, apstrādātas aitādas, jēra un aitas gaļu un tās izstrādājumus. Strādā atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības metodēm.

Attālums no valsts galvaspilsētas86 Aktīvie sezonas mēneši1-12
Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Ekopoligons „Getliņi”

Getliņu ekoloģiskais poligons ir Latvijā unikāls piemērs ekoloģiski saderīgu darbības virzienu ieviešanai. Tā energobloka saražotais siltums tiek izmantots siltumnīcu apsildei, kas nodrošina ideālu vidi lauksaimnieciskai ražošanai (puķes un tomāti - lielaugļu tomāti, tumšsarkanie tomāti, aveņkrāsas ķekartomāti) gada aukstajos mēnešos. Poligona teritoriju (zālāju) nogana ar aitu ganāmpulka palīdzību.

Poligona teritorijā ir uzbūvētas mūsdienīgas 5,5 m augstas siltumnīcas, kurās audzē tomātus. Siltumnīcas augu aizņemtā platība ir 10512 m2. Siltumnīcas ir aprīkotas ar klimata kontroles vadības iekārtām, kuras nodrošina augu audzēšanai nepieciešamo vidi. Tomātu ziedu apputeksnēšanos nodrošina kameņu saimes. Cīņai pret kaitēkļiem tiek izmantotas spožlapsenes un plēsējērces. Tas nodrošina, ka SIA Getliņi EKO siltumnīcā saražotā produkcija ir veselīga un garšīga. Tomātu raža tiek novākta 2 reizes nedēļā. (kopā nedēļā ~ 15 tonnas tomātu).

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas15 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

ZS Kaigari

Zemnieku saimniecība „Kaigari” atrodas Bauskas novada Mežotnes pagastā. Tās specializācija ir graudaugu  sēklaudzēšana. Saimniecībā aktīvi izmanto ES projektu sniegtās atbalsta iespējas, par kuriem iegādāta moderna lauksaimnieciskās ražošanas tehnika. Kopumā tiek apsaimniekoti ap 400 ha. No saimniecības ābeļdārza paveras izcili skaista ainava uz Lielupes ieleju.

Saimniecības specializācija ir graudaugu  sēklaudzēšana. Kopumā tiek apsaimniekoti ap 500 ha. Graudaugi – 470 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas70 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Vietas atpūtai ar bērniemPiknika vietaSuvenīru veikals
N/A
Latvija

ZS "Valti"

Saimniecība nodarbojas ar tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšanu vaislai, nobarošanai un gaļas ražošanai, ar piena sivēnu pārdošanu un cūkgaļas ražošanu, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšanu, kā arī biškopību. Saimnieki jau vairākus gadus sešos saimniecības dīķos audzē karpas, līņus un orfas. Ziemas sezonā zivis var ķert speciālos zivju mājas baseinos, kas izveidoti, uzpludinot Bērzenes upes līkumu. Z/S „Valti” saviem apmeklētājiem piedāvā ieskatu un mācības bioloģiskajā saimniekošanā, gaļas liellopu audzēšanā, t.sk. ģenētiskajā darbā ar tīršķirnes uzturēšanu, un makšķerēšanu svaigā gaisā. Semināru un mācību vajadzībām Zivju mājā ir izbūvēta speciāla semināru zāle un virtuve. Saimniecībā atrodas un tiek uzturēta Oskara Kalpaka taka, kas šķērso ģeoloģiski un ainaviski interesantu teritoriju. 

Ekstensīva lauksaimniecība. Tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšana vaislai, nobarošanai un gaļas ražošanai, piena sivēnu pārdošana un cūkgaļas ražošana, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšana, biškopība. Platība – 425 ha. Graudaugi – 44 ha, kartupeļi – 3 ha, zālāji – 320 ha, liellopi piena – 107, liellopi gaļas – 100, cūkas - 50.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas154 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Telpas semināriem Piknika vieta Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Bitnieki

Skaistā lauku sētā Ventspils novadā, netālu no jūras dzīvo ģimene, kura jau vairāk kā 40 gadus nodarbojas ar biškopību. Apmeklētāju vajadzībām uzbūvēts veikaliņš un degustāciju zāle. Dažādu ziedu medus, ziedputekšņu (arī medū), propolisa (arī medū), bišu maizes, vaska sveču un suvenīru iegāde. Biškopības produktu (t.sk. medus vīna) degustācija un ekskursija.

Jaunums -  Bišu Dziedinātava! Brīnišķīga iespēja uzlabot gan garīgo, gan fizisko veselību ar apiterapijas - bišu dziedinošā spēka ārstniecisko iedarbību.

Saimniecības specializācija ir biškopība. ~ 200 bišu saimes, 10 t medus gadā. Vidējie rādītāji ir ap 60 kg medus no vienas bišu saimes gadā.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas201 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIA "Ances"

Saimniecības "Ances" Latvijas tumšgalves aitas aug tīrā vidē – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā, Igaunijas pierobežā, Naukšēnu pagastā, kur nekad nav intensīvi lietoti ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi un minerālmēsli. Aitas gan ziemā, gan vasarā brīvi pārvietojas, un nožogojums ganībās kalpo, pirmkārt, lai aizšķērsotu ceļu vilkiem un meža cūkām. Saimniecības ganāmpulkā tiek turētas tikai tādas tīršķirnes aitu mātes, kuras dzimušas kā dvīnes vai trīnes, t.sk. arī ģenētisko resursu dzīvnieki. Dzīvnieku priekštečiem ir tikai vienas šķirnes - Vācijas melngalves asiņu piejaukums. Aitas tiek lecinātas tikai ar augstvērtīgiem LT teķiem pa grupām janvārī, februārī un augustā, septembrī.

Saimniecības specializācija - aitkopība. ~ 100 aitu mātes. Saimniecības lielums 70 ha. Zālāji – 40 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas174 Aktīvie sezonas mēneši1-12
Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mežacīruļi"

Z/S „Mežacīruļi” izveidota 1992. gadā. Saimniecība atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Lielupes sateces baseinā. Uzsākot darbību, saimniecības lielums bija 7.2 ha; saimniecībā bija 3 govis, 20 aitas un 6 sivēnmātes. Šobrīd saimniecību raksturo 700 ha zemes, 300 slaucamās govis, siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi. 

Intensīva lauksaimniecība. Specializējas piena lopkopības un dārzeņkopības jomā. 700 ha zemes, 300 slaucamās govis, siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi. Saimniecība saņēmusi vairākus apbalvojumus t.sk. starptautiskus par videi draudzīgu saimniekošanu. Blakus saimniecībai izveidots mākslīgs mitrājs (vienīgais Latvijā), kas darbojas kā dabisks bioloģisks filtrs. Saimniecībā darbojas moderna biogāzes stacija.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas74 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

ZS "Jokas"

„Jokas” atrodas 4 km austrumos no Turlavas. Saimnieks Jānis Uzulēns uzņēmumu mērķtiecīgi attīstījis un paplašinājis kopš tās dibināšanas 2011. gadā. Saimniecības lepnums ir gaļas lopu ganāmpulks, kurā ir ap 70 govju, kā arī pieci zirgi. Saimniecībā ražo desas un citus gaļas produktus. Saimniecība piedāvā arī citus pakalpojumus – apsaimnieko mežus un nodarbojas ar zivsaimniecību.

Apsaimniekojamā platība - 86 ha. Pamatnodarbe - gaļas liellopu audzēšana (71 gab., 15 t/gadā). Zālāji/papuves - 86 ha, 600 t/gadā. Papildus - mežapstrāde, zirgi (5 gab.). 

Attālums no valsts galvaspilsētas170 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Klimpas"

Zemnieku saimniecības laukos ganās vairāk nekā pusotrs simts aitu. Uzcelta teķu nobarošanas stacija, tiek organizētas dzīvnieku izsoles un Aitu dienas. Saimnieks vada ekskursijas, piedāvā šķirnes aitu un aitkopības produkcijas iegādi.

Bioloģiskā saimniecība. Specializācija ir aitkopība, audzē vaislas dzīvniekus: 20-200 teķi. Kopējā saimniecības platība 200 ha.

Attālums no valsts galvaspilsētas150 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Saimniecībā ir mājdzīvnieki Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bētas"

Viena no lielākajām Kurzemes gaļas – pienkopības saimniecībām (~ 500 liellopu ganāmpulks). Voljēros audzē arī lielāko daļu no Latvijā sastopamajiem mājputniem. Piedāvā izzinošu ekskursiju, dzīvnieku gaļas, piena un olu iegādi. Saimniecības produkcijai ir preču zīme „Latvijas ekoprodukts”. To ir tiesīgi lietot tikai atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības noteikumiem sertificēti ražotāji, produkta ražošana, pārstrāde, iepakošana, transportēšana un tirdzniecība tiek stingri kontrolēta. "Latvijas Ekoprodukts" ir pilnībā veselīgs un dabīgs produkts. 

Bioloģiskā lauksaimniecība. 400 ha audzē graudaugus. Raža - 1200 tonnas gadā. 1 ha kartupeļi - 20 tonnas gadā. 0.5 ha dārzeņi - 10 tonnas gadā. Lopkopība - 1300 tonnas piena, 150 tonnas liellopu gaļas, 50 tonnas jaunlopu gaļas, 3 tonnas cūkgaļas, 2 tonnas - aitas.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas155 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telpas semināriem Vietas atpūtai ar bērniemPiknika vietaSuvenīru veikals Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Kūdrāji

Saimniecībā audzē zirņus, putraimus, lauku pupiņas un liellopus. Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju, kuras laikā stāsta par biodinamiskās lauksaimniecības paņēmieniem.

Saimniecībā audzē zirņus, putraimus, lauku pupiņas un liellopus. ~30 liellopi, gaļas produkcija 2-3 t gadā. Graudaugi 5 t gadā. Aramzeme 100 ha.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas175 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

ZS "Lācīši"

„Lācīši” meklējami Galgauskas pagastā, kas atrodas dienvidrietumos no Gulbenes. Saimniecības, kas ir viena no lielākajām Vidzemes ziemeļaustrumu daļā, specializācija ir graudaugi (577 ha), rapši (295 ha) un dažādu zālāju sēklaudzēšana. Otrs saimniecības darbības virziens ir piena lopkopība (ap 100 govis), gaļas lopkopība un jaunlopu audzēšana. Izveidota interesanta apspriežu – prezentāciju telpa, kas apvienota ar govju kūti (darbība kūtī vērojama cauri lieliem stikla logiem). Aktīvi iesaistās ES projektu apguvē. Iepriekš piesakoties, iespējama saimniecības apskate un pieredzes apmaiņa.

Platība: graudaugi - 577 ha, rapsis - 295 ha, zālāji - 299 ha. Produkcija gadā: graudaugi - 1400 t, rapsis - 200 t, zālāji - 25 t. Piena liellopi - 100 (produkcija 200 t/gadā), gaļas liellopi - 30, jaunlopi - 140.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas194 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski